Torgrim Reitan prezesem, a Hans Jakob Hegge, Irene Rummelhoff i Jens Økland wiceprezesami Statoil

Norweska państwowa firma Statoil ogłosiła szereg zmian personalnych wśród najwyższych menedżerów spółki, a także utworzenie nowego segmentu biznesowego o nazwie Rozwiązania Nowej Energii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Torgrim Reitan prezesem, a Hans Jakob Hegge, Irene Rummelhoff i Jens Økland wiceprezesami Statoil

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

13 maj 2015 11:14


Najważniejsze zmiany to powołanie nowego dyrektora finansowego (CFO) oraz trzech wiceprezesów zarządzających, wchodzących w skład korporacyjnego komitetu zarządzającego firmy.

Dotychczasowy dyrektor finansowy Torgrim Reitan, pełniący tę funkcję od pięciu lat, został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju i produkcji w USA, po tym jak Bill Maloney zdecydował się nie przedłużać kontraktu z firmą.

Nowym dyrektorem finansowym Statoila zostanie Hans Jakob Hegge, do tej pory starszy wiceprezes ds. rozwoju i produkcji na północy Norwegii.

Szefem nowego obszaru Rozwiązania Nowej Energii, również w randze wiceprezesa zarządzającego, zostanie Irene Rummelhoff, a na stanowisko wiceprezesa zarządzającego ds. marketingu, midstreamu i przetwarzania powołany został Jens Økland.

Rummelhoff i Økland rozpoczynają pracę na nowych stanowiskach z początkiem czerwca 2015 roku, a Reitan i Hegge z początkiem sierpnia tego roku.

- Cieszę się, że Torgrim Reitan zaakceptował propozycję przewodzenia naszemu działowi rozwoju i produkcji w USA i z zadowoleniem witam Hansa Jakoba Hegge, Irene Rummelhoff i Jensa Øklanda w gronie naszego komitetu zarządzającego - powiedział Eldar Sætre, prezes i dyrektor zarządzający Statoila.

Według niego dział produkcji w USA pod nowym kierownictwem będzie musiał się skupić na zwiększeniu zyskowności aktywów morskich zlokalizowanych w Zatoce Meksykańskiej i lądowych prac związanych z wydobyciem ropy i gazu łupkowego.

Jednocześnie szef Statoila poinformował, że aktywa spółki w Kanadzie przechodzą do działu rozwoju i produkcji międzynarodowej, gdzie znajdą się obok aktywów z Brazylii, Wielkiej Brytanii i Tanzanii.

Z kolei utworzenie nowego obszaru biznesowego związanego z nową energią, którego szef będzie odpowiadał bezpośrednio przed dyrektorem zarządzającym, odzwierciedla aspiracje Statoila by stopniowo uzupełniał portfolio naftowo-gazowe spółki projektami z dziedziny energetyki odnawialnej i innych dziedzin energetyki niskoemisyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.