Tomasz Wiśniewski dyrektorem ds. produkcji w Xella Polska

1 listopada 2015 roku Tomasz Wiśniewski objął stanowisko dyrektora ds. produkcji Xella Polska zajmowane dotychczas przez Jerzego Sieję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Wiśniewski dyrektorem ds. produkcji w Xella Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

16 lis 2015 11:52


Przez ostatnich pięć lat Tomasz Wiśniewski związany był z firmą CRH Klinkier, dostawcą klinkieru i producentem materiałów budowlanych, gdzie jako członek zarządu oraz COO odpowiedzialny był m.in. za zakłady produkcyjne w Polsce i Niemczech, jak również za rozwój nowych produktów, wprowadzanych następnie na rynek.

Wcześniej zajmował stanowisko CTO rynku Dolnego Śląska w firmie Colas Polska.

Tomasz Wiśniewski jest absolwentem wydziału fizyki i informatyki stosowanej (kierunek fizyka techniczna) AGH w Krakowie, ukończył również studia MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu w Poznaniu.

W Xella Polska Pan Tomasz Wiśniewski będzie odpowiedzialny za pion produkcji, pod który podlega 12 zakładów produkcyjnych w kraju (5 zakładów Ytong i 7 zakładów Silka), zatrudniających około 500 osób.

– Dyrektor ds. produkcji to osoba kluczowa w strukturze naszej spółki. Tym bardziej cieszę się, że stery pionu produkcji przejmuje Tomasz Wiśniewski, który ma olbrzymie doświadczenie w zakresie zarządzania produkcją, od lat związany jest też z rynkiem budowlanym – mówi Tomasz Kruppik, prezes Xella Polska.

Prezes dodaje również, że oczekiwania wobec dyrektorów produkcji są z roku na rok wyższe.

– Wiąże się to z krótszymi cyklami życia produktów, koniecznością jeszcze ściślejszej współpracy pionu produkcji z marketingiem oraz, co oczywiste, optymalizacją procesów produkcyjnych. Tak zdefiniowany obszar działań stanowi nie lada wyzwanie i wymaga wysokich kwalifikacji, jak i zrozumienia zmian zachodzących na rynku  – wyjaśnia prezes Kruppik.

Zgrany zespół

Tomasz Wiśniewski nie ukrywa, że decyzja przyjęcia propozycji objęcia stanowiska dyrektora ds. produkcji w Xella Polska była atrakcyjna:

– Xella Polska to trzy rozpoznawalne na rynku budowlanym marki: Ytong, Silka i Multipor, za którymi stoją niemiecka solidność i wyrafinowanie technologiczne, ale i polskie nowoczesne rozwiązania. Miałem pewność, że przechodzę do dobrej firmy, w której panuje wysoka kultura zarządzania i gdzie będę mógł się jeszcze sporo nauczyć, jak i dzielić się swoim doświadczeniem – mówi nowy dyrektor.

–  Aby nasze produkty były jak najbardziej konkurencyjne, będę starał się stworzyć zgrany team w obrębie całej firmy, jak i stosować narzędzia zapożyczone z branży motoryzacyjnej, która od ponad stu lat wyznacza standardy w nowoczesnym zarządzaniu produkcją. W tym celu będę implementował szyte na miarę narzędzia lean manufacturing – wyjaśnia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

szamot 2015-11-17 22:10:44

Apodyktyczny Krupik wywalił nieroba Sieję i dostał "młodego" do "ułożenia" Ciekawe czy autoryterny Krupik pozwoli "młodemu' na swoje zdanie . Te nowoczesne zakłady Xelli to przeszło 30 letnie prasy Atlasa oraz niewiele młodsze prasy HDP. Będzie miał "młody 'co robić !!!