PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tomasz Szczegielniak i Bogusław Rybacki nowymi wiceprezesami Taurona

  • Autor: PAP/JP
  • 5 wrz 2022 15:57

Dotychczasowy prezes należącej do Grupy Enea Elektrowni Połaniec Bogusław Rybacki oraz b. wiceminister aktywów, ostatnio również związany zawodowo z Eneą Tomasz Szczegielniak będą nowymi wiceprezesami Grupy Tauron - poinformowała w poniedziałek spółka.

Tomasz Szczegielniak i Bogusław Rybacki nowymi wiceprezesami Taurona
Tomasz Szczegielniak i Bogusław Rybacki zostali nowymi wiceprezesami Taurona (Fot. Shutterstock.com)
REKLAMA

Tomasz Szczegielniak we wtorek obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu Taurona ds. handlu, a Bogusław Rybacki od najbliższego piątku zostanie wiceprezesem grupy ds. zarządzania majątkiem - zdecydowała Rada Nadzorcza Taurona.

Nowi wiceprezesi zastąpią odwołanych 12 sierpnia ze stanowisk Artura Michałowskiego (wiceprezesa ds. handlu) i Jerzego Topolskiego (wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem). Ich dymisje były komentowane w mediach jako konsekwencja problemów z 910-megawatowym blokiem energetycznym Taurona w Jaworznie, który do ub. tygodnia był przez cztery tygodnie po raz kolejny unieruchomiony z powodu naprawy. W tej sprawie Tauron spiera się z głównym wykonawcą bloku - firmą Rafako.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tomasz Szczegielniak - nowy wiceprezes Taurona ds. handlu - od sierpnia 2020 r. do czerwca br. był wiceprezesem Enei ds. korporacyjnych. Wcześniej był m.in. wiceministrem aktywów państwowych i członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Od lipca do listopada 2019 r. był podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera - w tym okresie był również sekretarzem Rady Ministrów, zastępcą przewodniczącego Komitetu Stałego rządu oraz członkiem Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Szczegielniak pracował też w Kancelarii Prezydenta RP oraz na stanowiskach kierowniczych w administracji samorządowej. "Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Polskiej Izbie Paliw Płynnych, Kancelarii Sejmu RP oraz Urzędzie Patentowym RP" - poinformował Tauron.

Bogusław Rybacki, który będzie wiceprezesem Taurona ds. zarządzania majątkiem, od lipca 2020 r. był prezesem należącej do Enei Elektrowni Połaniec - w poniedziałek zrezygnował z tego stanowiska. Rybacki jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także wiele studiów podyplomowych. W latach 1982-2020 r. pracował w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA na wysokich stanowiskach menedżerskich.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Szczegielniak i Bogusław Rybacki nowymi wiceprezesami Taurona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA