PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Tomasz Słaboszowski nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa KAS

Tomasz Słaboszowski został nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. Dodano, że powołanie wręczył minister finansów Marian Banaś.

  • Autor: PAP/bad
  • 5 lip 2019 13:04
Tomasz Słaboszowski nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa KAS
Tomasz Słaboszowski (po lewej) został nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej fot. twitter
REKLAMA

- Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 5 lipca 2019 r. Tomasza Słaboszowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej - czytamy na stronie MF.

Jak czytamy na stronie internetowej resortu finansów, Słaboszowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbami podatkowymi. W latach 1994-1996 oraz od 1998 r. jest zatrudniony w służbach skarbowych. Pełnił m.in. funkcję zastępcy naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i naczelnika Urzędu Skarbowego w Sopocie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Był również Rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych I instancji, członkiem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, a także członkiem Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Warszawie. Od lutego 2016 r. pełnił obowiązki dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku, a 1 marca 2017 r. objął stanowisko dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

W poniedziałek resort podał, że nowymi wiceministrami finansów zostali: Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic. - Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - napisano w komunikacie MF.

W ubiegły piątek z resortu finansów odszedł wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski. Jak informowano, od 1 lipca ma on kierować Krajową Szkołą Skarbowości. Natomiast 19 czerwca z ministerstwem pożegnał się wiceminister Filip Świtała, który był odpowiedzialny był za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Słaboszowski nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa KAS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA