PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tomasz Sęk nowym prezesem zarządu Yawal

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 5 kwi 2019 12:32

Tomasz Sęk z początkiem kwietnia objął funkcję prezesa zarządu Yawal. Będzie on odpowiedzialny za procesy zarządzania ofertą produktową w tym R&D, oraz procesy zarządzania produkcją bezpośrednią.

Tomasz Sęk nowym prezesem zarządu Yawal
Adobe Stock
REKLAMA

- Tomasz Sęk swoje zawodowe doświadczenie zdobywał zarządzając międzynarodowymi, wielokulturowymi przedsiębiorstwami w sektorze metalowym i automotive - ma to dla mnie kluczowe znaczenie. Myśląc długoterminowo o rozwoju firmy stawiam na globalną ekspansje. Żeby to było możliwe potrzebuje silnej organizacji, a tę zawsze tworzą wyjątkowi ludzie - komentuje Karolina Mzyk Callias, współwłaścicielka, przewodnicząca Rady Nadzorczej Yawal.

Tomasz Sęk od 2017 r. związany był z Grupą Kapitałową Boryszew-Impexmetal. Pełnił tam funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Zakładów Metalurgicznych Silesia i Huty Oława. Był odpowiedzialny za definiowanie i realizację strategii rozwoju spółek. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wcześniej przez 10 lat pracował dla firmy Harsco Corporation - światowego lidera w branży metalurgicznej, gdzie odpowiednio pełnił funkcję m.in. dyrektora operacyjnego i dyrektora zarządzającego oraz zasiadał w zarządach spółek z grupy.

Na ostatnio zajmowanym stanowisku zarządzał pięcioma zakładami produkcyjnymi w Polsce, Serbii, Rumunii oraz Czechach, gdzie odpowiedzialny był za proces restrukturyzacji oraz wdrożenie nowych standardów zarządzania po procesie akwizycji. 

Sęk jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Aktualnie realizuje studia Executive MBA na Aix-Marseille University.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tomasz Sęk nowym prezesem zarządu Yawal

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Adam 2019-07-14 12:12:55

    "Myśląc długoterminowo o rozwoju firmy stawiam na globalną ekspansje". Pani Mzyk, rozwój firmy jest możliwy ale wpierw trzeba się nawrócić i wywalić te osoby, które od 2015 r skutecznie zwijają firmę.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA