Tomasz Panabażysz prezesem Dolcanu

Nowy prezes spółki Dolcan jest związany z branżą nieruchomości od wielu lat. Pracował m.in. z firmie JW. Construction, w której pełnił funkcję wiceprezesa i członka zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Panabażysz prezesem Dolcanu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 mar 2013 13:14


Dolcan jest jednym z największych deweloperów na rynku. W 2013 r. planuje wprowadzić do sprzedaży ok. 600 nowych mieszkań.

- Objęcie sterów w firmie Dolcan to dla mnie duże wyzwanie, gdyż rynek mieszkaniowy ma przed sobą kilka dość trudnych miesięcy. Wierzę jednak, iż moje dotychczasowe doświadczenie w zarządzaniu firmą, także w trudnych dla branży momentach, i potencjał spółki Dolcan pozwolą osiągnąć w najbliższym roku i kolejnych latach bardzo dobre wyniki - komentuje Tomasz Panabażys.

Nowy prezes będzie nadzorował firmę, która realizuje swoje projekty deweloperskie w 8 miastach: Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Kozienicach, Bydgoszczy, Częstochowie, Ząbkach i Markach.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą zarówno od strony operacyjnej, także w zakresie znajomości specyfiki spółki giełdowej, jak również planowania strategicznego. Od wielu lat specjalizuje się w działaniach związanych z pionem sprzedaży w zakresie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

Jego doświadczenie obejmuje także zarządzanie i planowanie z obszaru finansów: w tym bieżącą analizę i planowanie budżetu firmy, udział w spotkaniach z akcjonariuszami spółki oraz partnerami finansowymi (banki, fundusze inwestycyjne). W czasie dotychczasowej pracy zawodowej odpowiadał także za pracę i rozwój działów: prawnego i logistyki.

Kierował także działaniami w związku z wdrażaniem i realizacją systemów operacyjnych jak m.in. SAP, oraz systemów jakościowych ISO. Nowy prezes ukończył Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Warszawie oraz studia MBA przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Właścicielem spółki jest natomiast Sławomir Doliński, który pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Poza działalnością na rynku mieszkaniowym firma działa także w segmencie hoteli i apartamentów na wynajem sprzedawanych w systemie condo, a także rozwija projekty w segmencie galerii handlowych.

Posiada własną sieć hurtowni materiałów budowlanych, żwirownię, oraz tereny rekreacyjne ze stawami. Jest także właścicielem klubu piłkarskiego z pierwszej Ligii - Dolcan Ząbki. Grupa zatrudnia ok. 200 osób.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.