Tomasz Gawlik ponownie prezesem JSW. Jest też nowy zarząd

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powołała zarząd na kolejną kadencję z Tomaszem Gawlikiem jako prezesem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Gawlik ponownie prezesem JSW. Jest też nowy zarząd

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 maj 2016 13:07


Rada nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu do składu zarządu spółki Tomasza Gawlika, który ponownie stanie na czele zarządu. Oprócz tego do rady wejdą: Robert Ostrowski jako zastępca ds. ekonomicznych, Józef Pawlinów jako zastępca ds. technicznych, Krzysztof Mysiak jako zastępca ds. handlu oraz wcześniej wybrany przez załogę Artur Wojtków jako zastępca ds. pracy i polityki społecznej.

Rada nadzorcza zdecydowała także o delegowaniu Ostrowskiego i Mysiaka do czasowego wykonywania czynności członków zarządu od 10 maja 2016 r. do dnia odbycia tegorocznego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki.

Gawlik został powołany na stanowisko prezesa JSW w grudniu 2015 r. Ostrowski i Mysiak dołączyli do spółki w lutym 2016 r., po czym zostali delegowani do pełnienia funkcji członków zarządu. Pawlinów pełnił ostatnio funkcję pełnomocnika zarządu ds. technicznych.

JSW to producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.