PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Tomasz Gawlik odwołany ze stanowiska prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała prezesa Tomasza Gawlika i oddelegowała do czasowego pełnienia tej funkcji Daniela Ozona - podała spółka w komunikacie.

  • Autor: PAP/JS
  • 6 mar 2017 17:36
Tomasz Gawlik odwołany ze stanowiska prezesa  Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Gawlik był prezesem JSW od połowy grudnia 2015 roku. (Fot. PTWP)
REKLAMA

Gawlik był prezesem JSW od połowy grudnia 2015 roku.

"Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu JSW, z dniem dzisiejszym, pana Tomasza Gawlika, pełniącego funkcję prezesa zarządu spółki. Rada Nadzorcza nie podała powodu odwołania" - napisano w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednocześnie rada oddelegowała do czasowego wykonywania czynności prezesa od 6 marca, ale nie dłużej niż do 6 czerwca 2017 r., Daniela Ozona.

Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jak podano w raporcie, jest specjalistą z zakresu "doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania, zarządzania wzrostem wartości".

Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Centralnej. Od 2011 roku był partnerem w funduszu Carlson Private Equity Ltd., a od 2010 roku współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset Management. W latach 2008-2011 współpracował z Experior Partner. W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu, dyrektora biura nadzoru właścicielskiego i strategii kapitałowej.

Ozon od 4 sierpnia 2016 jest członkiem rady nadzorczej JSW.

Jednocześnie JSW poinformowała w raporcie, że otrzymała rezygnację z dniem 3 marca 2017 r. Józefa Pawlinowa z pełnienia funkcji członka zarządu JSW, w którym pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych. Pawlinów nie podał przyczyny złożenia rezygnacji. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Gawlik odwołany ze stanowiska prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA