Tomasz Czechowicz prezesem MCI

6
Tomasz Czechowicz prezesem MCI fot.wikipedia.org/Edytor 87
Rada nadzorcza MCI powołała Tomasza Czechowicza na stanowisko prezesa tej spółki w miejsce Cezarego Smorszczewskiego, który obejmie funkcję prezesa w PEManagers.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Czechowicz prezesem MCI

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 cze 2015 12:56


Zmian dokonano również w zarządach MCI Capital TFI oraz MCI AM s.j. Celem rekonstrukcji zarządów jest porządkowanie struktur grup kapitałowych i zwiększenie przejrzystości działalności, tłumaczy MCI.

Nowym prezesem zarządu MCI został Tomasz Czechowicz, który jednocześnie zajmie stanowisko wiceprezesa PEManagers. Na czele zarządu PEManagers stanie Cezary Smorszczewski, który złożył rezygnację z funkcji w zarządzie MCI.

Rada nadzorcza MCI powołała również Wojciecha Marcińczyka i Tomasza Masiarza w skład zarządu spółki na trzyletnią kadencję, powierzając pierwszemu z nich funkcję wiceprezesa, a drugiemu członka zarządu. Zmiany w składzie zarządu weszły w życie z dniem 16 czerwca br., podano w komunikacie.

Wczoraj również rada nadzorcza PEManagers powołała w skład zarządu na kolejną kadencję: Cezarego Smorszczewskiego - na stanowisko prezesa zarządu, Tomasza Czechowicza - na stanowisko wiceprezesa zarządu), Ewę Ogryczak (wiceprezes zarządu) oraz Krzysztofa Konopińskiego (członek zarządu). Zmiany w zarządzie PEManagers wejdą w życie następnego dnia po zatwierdzeniu przez walne jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2014, zwołanego na dzień 29 czerwca br.

"Ogłoszone dziś zmiany personalne są realizacją zapowiedzi sprzed ponad roku, kiedy dołączałem do Grupy MCI. Mają na celu definitywne rozdzielenie obu grup kapitałowych i zwiększanie przejrzystości ich funkcjonowania. Wraz ze zmianami w składzie osobowym i ułożeniem od nowa relacji pomiędzy spółkami z obu grup kapitałowych, zmieni się również polityka informacyjna obu podmiotów" - powiedział ustępujący prezes zarządu MCI Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zmiany te są odpowiedzią na oczekiwania rynku i powinny przyczynić się do wzrostu wartości obu notowanych grup.

"Z powodzeniem zakończyliśmy proces rozdzielania PEManagers od MCI. Obie spółki mają teraz swoją tożsamość i pełnią odrębne funkcje. MCI będzie typowym funduszem multistage inwestującym w inne fundusze realizujące inwestycje w spółki segmentu digital na różnych etapach rozwoju, który będzie też odpowiedzialny za zapewnianie finansowania dla funduszy (fundraising). PEManagers natomiast, poprzez MCI TFI, będzie zarządzał aktywami funduszy inwestycyjnych" - powiedział nowy prezes MCI Management Tomasz Czechowicz, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.