×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tomasz Cudny nowym prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń

  • Autor: PAP/JS
  • 22 cze 2017 22:01

Tomasz Cudny objął w czwartek (22 czerwca), decyzją rady nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń, stanowisko prezesa tej firmy – poinformował wieczorem rzecznik SRK Witold Jajszczok. Wcześniej Cudny był m.in. prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego.

Tomasz Cudny nowym prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

SRK to firma zajmująca się zagospodarowaniem majątku dawnych kopalń. Trafiają do niej zakłady likwidowane oraz nieprodukcyjny majątek czynnych kopalń. Likwidacja majątku, rekultywacja terenów poprzemysłowych i świadczenia dla pracowników są finansowane ze środków budżetowych.

Dotychczasowym prezesem SRK był Marek Tokarz. 9 czerwca wiceprezes SRK Mirosław S. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na gorącym uczynku przyjęcia 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK.

W następstwie tego wydarzenia stojący na czele zarządu SRK od 11 lat Tokarz napisał 13 czerwca w oświadczeniu, że ponosi odpowiedzialność za funkcjonowanie firmy, a zwłaszcza za prawidłową pracę jej zarządu. "Oczywiste jest więc, że w związku z aresztowaniem wiceprezesa zarządu jestem gotów na poniesienie zawodowych konsekwencji" - zaznaczył.

B. prezes odrzucił jednocześnie w oświadczeniu zarzuty sugerujące patologiczne i nieuczciwe działania w kierowanej przez niego spółce. Ocenił, że aresztowanie pod zarzutem korupcji wiceprezesa SRK nie uprawnia do stawiania zarzutów całej firmie.

W czwartkowym komunikacie SRK zaznaczono m.in., że w okresie pełnienia funkcji menedżerskich Cudny ściśle współpracował z tą spółką podczas przekazywania do niej zorganizowanych części przedsiębiorstw: tzw. ruchu Boże Dary (gdy był dyrektorem kopalni Murcki-Staszic), kopalni Brzeszcze (jako wiceprezes Tauronu Wydobycie) oraz kopalni Wieczorek I (jako prezes KHW).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Cudny nowym prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA