Tomasz Balcerzak został nowym prezesem Eurolotu

- Tomasz Balcerzak został nowym prezesem linii lotniczej Eurolot - poinformowała w środę spółka. Wyboru dokonała rada nadzorcza przewoźnika na podstawie konkursu rozpisanego na początku tego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Balcerzak został nowym prezesem Eurolotu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lut 2014 17:12


"Rada nadzorcza spółki informuje, że we wtorek 18 lutego powierzyła panu Tomaszowi Balcerzakowi stanowisko prezesa zarządu - dyrektora generalnego linii lotniczej Eurolot. Wybór nastąpił na podstawie konkursu rozpisanego na początku br." - czytamy w komunikacie spółki.

Jak wyjaśniono, o wyborze Balcerzaka na szefa Eurolotu "przesądziły wysokie kwalifikacje i bardzo dobra znajomość branży lotniczej".

Tomasz Balcerzak jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, ukończył również studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia menedżerskie Szkoły Głównej Handlowej. Był m.in. członkiem zarządu ds. operacyjno-technicznych w PLL LOT, pracował także w Enter Air oraz Centralwings.

Pod koniec stycznia z powodów osobistych z funkcji prezesa spółki zrezygnował Mariusz Dąbrowski. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu firmą kierował powołany na wiceprezesa Bartłomiej Matusewicz.

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. rozpoczęła również własne operacje lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. Od 2012 r. przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Francji.

W listopadzie ub.r. ówczesny prezes Dąbrowski mówił, że Eurolot po dziewięciu miesiącach 2013 r. uzyskał 9,7 mln zł straty ze swojej działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. W analogicznym okresie 2012 r. strata sięgnęła 31,2 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.