Tom Dewaele wiceprezesem ds. HR w Unilever

Nowy wiceprezes objął funkcję wiceprezesa ds. HR w Unilever na Europę Środkowo-Wschodnią. Tym samym dołączył także do zarządu Unilever w regionie CEE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tom Dewaele wiceprezesem ds. HR w Unilever

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lip 2013 17:25


Unilever, jeden z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości, ogłosił zmiany w strukturze kierowniczej w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). 1 lipca br. na stanowisko Wiceprezesa ds. HR w tym regionie został powołany Tom Dewaele, pełniący wcześniej funkcję wiceprezesa ds. wynagrodzeń w europejskiej strukturze spółki.

Dewaele dołączył też do zarządu firmy Unilever w regionie CEE, będąc jednocześnie członkiem zarządu ds. HR w Unilever Polska. Na stanowisku zastąpił Tibora Bernhardta, który opuścił firmę po 17 latach pracy.

- Ta szansa to nie tylko ogromne wyzwanie, ale również odpowiedzialność, jako że Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej są rynkami bardzo ważnymi dla wzrostu firmy Unilever w Europie - mówi Tom Dewaele.

- Optymistycznie nastraja mnie również to, że nie tylko nasi pracownicy w Polsce są niezwykle utalentowani, ale również studenci, aplikujący do pracy w Unilever, wykazują ogromny potencjał - dodaje Dewaele.

Tom Dewaele urodził się w Belgii. Pracę w europejskim oddziale firmy Unilever rozpoczął w marcu 2011 roku jako Dyrektor ds. Wynagrodzeń. Już po roku kierował zespołami w regionie NAMET & RUB (Afryka Północna, Środkowy Wschód, Turcja, Rosja, Ukraina oraz Białoruś). Swoje 10-letnie doświadczenie w obszarze HR zdobywał m.in. w Anheuser Busch-InBev.

Nowy wiceprezes jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium (psychologia) oraz belgijskiej Vlekho Business School (Business Planning). Tom Dewaele jest żonaty i ma dwie córki. W czasie wolnym pasjonuje się sportem - biega i jeździ na rowerze oraz snowboardzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.