Tobias Solorz nowym prezesem Polkomtelu

Rada nadzorcza Polkomtelu, operatora sieci Plus, podjęła uchwałę, zgodnie z którą nowym prezesem zarządu spółki został wybrany Tobias Solorz. Jednocześnie Zygmunt Solorz-Żak oraz Wojciech Pytel zakończyli pełnienie swoich funkcji w zarządzie i zostali wybrani przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników do rady nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tobias Solorz nowym prezesem Polkomtelu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 lut 2014 15:35


Decyzje te rozpoczynają nowy rozdział w rozwoju Polkomtelu i stanowią istotny krok w kierunku integracji z Cyfrowym Polsatem i budowy wartości obydwu połączonych Spółek. Są również kolejnym etapem, który ułatwi osiągnięcie celu, jakim jest uzyskanie jak największych korzyści oraz synergii wynikających z coraz bliższej współpracy obydwu firm.

- Przeprowadziliśmy firmę - wspólnie z całym zarządem – przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyliśmy fundamenty dla jej przyszłego rozwoju. Przygotowaliśmy również spółkę do wejścia do Grupy Cyfrowego Polsatu. Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu prezesowi - skomentował Zygmunt Solorz-Żak. - Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom.

Zygmunt Solorz-Żak zapewnił, że będzie teraz wspierał nowego prezesa i zarząd pełniąc funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Spółki.

- Zacieśnienie współpracy Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu oznacza również, że chciałbym aby Dominik Libicki, po zakończeniu transakcji dołączył do zarządu Polkomtelu i będę go wówczas rekomendował na stanowisko wiceprezesa zarządu - zadeklarował Solorz-Żak.

W skład Rady Nadzorczej wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako przewodniczący, Heronim Ruta jako wiceprzewodniczący oraz członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

- Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. (…) Przede mną i całym zarządem stoi wiele wyzwań, w tym integracja z Cyfrowym Polsatem. Jestem przekonany, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat wspólnie osiągną sukces, tworząc lidera na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce i zyskując zaufanie klientów poprzez oferowanie im unikalnego portfolio usług - powiedział Tobias Solorz.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.