×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tiff Macklem nowy szef banku centralnego Kanady

  • Autor: PAP/RAF
  • 1 maj 2020 18:15

Nowym gubernatorem Bank of Canada będzie – ogłosił w piątek (1 maja) minister finansów Bill Morneau. Zastąpi na początku czerwca Stephena Poloza, któremu kończy się wówczas kadencja.

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W Kanadzie gubernatora banku centralnego mianuje minister finansów. Morneau przedstawił w piątek  (1 maja) rano podczas konferencji prasowej Macklema, który jest obecnie dziekanem Rotman School of Management w Toronto. Dla Macklema nominacja oznacza powrót do pracy w Bank of Canada (BoC), bo przed objęciem funkcji dziekana był jego wicegubernatorem. Jak przypomniały media, w 2013 r., gdy kończyła się kadencja Marka Carneya, Macklem był jednym z kandydatów do objęcia funkcji szefa banku centralnego.

Podczas konferencji prasowej Macklem był pytany o swoje priorytety, jednak powiedział tylko, że chce zapewnić "niezauważalną" zmianę. Nowy szef BoC rozpocznie pełnienie funkcji w czasach kryzysu, gdy bank centralny wspiera gospodarkę biorąc udział w programach wykupu aktywów, główna stopa procentowa jest na rekordowo niskim poziomie - 0,25 proc., a deficyt budżetowy ze względu na liczne programy pomocowe - może w tym roku wzrosnąć do 252 mld CAD. Szacunki BoC wskazują, że gospodarka w drugim kwartale może skurczyć się o 30 proc - przypomniała agencja The Canadian Press.

Media przypomniały, że przed ogłoszeniem nominacji uważano, iż kandydatką z największymi szansami objęcia funkcji gubernatora BoC była obecna wicegubernator Carolyn Wilkins, która jest pierwszą kobietą na tak wysokim stanowisku w banku centralnym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tiff Macklem nowy szef banku centralnego Kanady

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA