PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów

  • Autor: MN
  • 7 cze 2017 13:22

Teresa Czerwińska została powołana 7 czerwca na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów
Teresa Czerwińska wcześniej pracowała w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. (fot. nauka.gov.pl)
REKLAMA

• Teresa Czerwińska zastąpiła Hannę Majszczyk na stanowisku podsekretarza stanu w resorcie finansów.

• Wcześniej była zatrudniona jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, a także prof. nadzw. w Katedrze Systemów Finansowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dr hab. Teresa Czerwińska została 7 czerwca powołana na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Dotychczas była wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Teresa Czerwińska jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, ekspertem od budżetowania i finansów publicznych.

Teresa Czerwińska urodziła się 7 września 1974 r. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych (w 1997 roku) oraz na Wydziale Zarządzania (w 1998 roku) Uniwersytetu Gdańskiego. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych (od 2010 roku).

Resort finansów opisując sylwetkę nowej wiceminister podaje, że jej zainteresowania naukowe oraz aktywność w charakterze eksperta w praktyce gospodarczej koncentrują się w obszarze zarządzania finansami i ryzykiem podmiotów gospodarczych oraz publicznych, a także budżetowania.

Czytaj też: Agnieszka Tomczak-Tuzińska dyrektorem ds. marketingu w Apsys Polska

Czerwińska jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w zakresie zarządzania finansami, inwestycji, ubezpieczeń oraz analizy ryzyka instytucji finansowych. W kadencji 2015-2018 jest sekretarzem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Aktywnie promuje nurt zarządzania finansami zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności oraz badania nad rynkiem kapitałowym. W 2014 powołana przez Ministra Gospodarki na Członka Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

Czytaj też: Michał Ćwikliński na czele Apleona GVA

W latach 2010-2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2011 roku do chwili obecnej zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Systemów Finansowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Teresa Czerwińska zajęła stanowisko po Hannie Majszczyk, która pracowała w resorcie od 1986 roku. Zrezygnowała z pełnionej funkcji 1 czerwca - jak podał resort finansów - z powodów osobistych. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA