Tegoroczna kadrowa karuzela w sieciach handlowych

Portal propertynews.pl przygotował raport na temat największych tegorocznych transferów w zarządach sieci handlowych w Polsce. Okazuje się, że pierwsza połowa 2013 roku obfitowała w wiele niespodziewanych wydarzeń, jeśli chodzi o zmiany na najwyższych stanowiskach w zarządach sieci sklepów, rozwijających się w galeriach handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tegoroczna kadrowa karuzela w sieciach handlowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

19 cze 2013 21:12


Jeśli chodzi o zmiany w sieciach spożywczych 11. marca z funkcji prezesa Emperii, właściciela m.in. sieci Stokrotka, zrezygnował Artur Kawa. Stanowisko to zajmował od 1995 roku. Kawa, po rezygnacji, został nominowany przewodniczącym rady nadzorczej grupy. Stanowisko prezesa zajął z kolei Dariusz Kalinowski, dotychczasowy wiceprezes spółki i prezes Stokrotki. Na stanowisko wiceprezesa nominowano Cezarego Barana.

Rezygnacja Artura Kawy nie była jedyną ważną decyzją personalną w Emperii. Chodzi o m.in. rezygnację z pełnienia funkcji szefa rady nadzorczej przez Piotra Laskowskiego.

18. kwietnia rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Bomi oraz wiceprezesa zarządu złożyli: Witold Jesionowski i Jarosław Górczak. Jednocześnie ze swojego stanowiska ustąpił m.in. wiceprezes rady nadzorczej firmy, Tomasz Matczuk. Oficjalna rezygnacja powyższych osób nastąpi z dniem 26 czerwca br., kiedy to odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Bomi jest obecnie w upadłości likwidacyjnej.

Jedną z najbardziej niespodziewanych zmian w polskich firmach handlowych jest przejście prezesa Czerwonej Torebki, Ireneusza Kazimierczyka, do firmy Merlin.pl. Czerwona Torebka to nie tylko sieć pasaży, ale również sklepów ogólnospożywczo-przemysłowych pod marką "Czerwona Torebka", których koncept firma właśnie tworzy. Poza tym w portfolio spółki jest własna sieć Warzywnik oraz sieć sklepów Małpka Express, którą firma obecnie przejmuje.

Zmiana na stanowisku prezesa nastąpiła w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu przejęcia portalu internetowego przez rosnącą sieć pasaży handlowych tworzonych przez Mariusza Świtalskiego. Przyczyną transferu jest chęć osobistej kontroli nad rozwojem sklepu Merlin.pl, którego plany ekspansji zakładają powstawanie tradycyjnych punktów sprzedażowych właśnie na terenie Czerwonych Torebek. Dymisja Kazimierczyka nastąpiła z dniem 13 maja. Szefem Czerwonej Torebki został Paweł Ciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.