Teatr Studio: Natalia Korczakowska nową dyrektorką artystyczną

• Natalia Korczakowska została nową dyrektorką artystyczną warszawskiego Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.
• Stanowisko pozostawało nieobsadzone od grudnia 2015 r., kiedy z funkcji zrezygnowała Agnieszka Glińska.
• Kandydatura Korczakowskiej została pozytywnie zaopiniowana przez prezydent Warszawy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Teatr Studio: Natalia Korczakowska nową dyrektorką artystyczną

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 kwi 2016 14:46


- Bardzo szanuję i cenię Natalię Korczakowską. Jestem przekonana, że pod jej kierownictwem artystycznym Teatr Studio wzmocni swoją pozycję na warszawskiej scenie teatralnej - skomentowała wybór Aldona Machnowska-Góra, zastępca dyrektora naczelnego teatru.

Kandydatura Korczakowskiej została pozytywnie zaopiniowana przez prezydent m.st. Warszawy.

Korczakowska współpracowała z Teatrem Studio w przeszłości, jako reżyserka. Na deskach stołecznego teatru wystawiła spektakl "Wyznawca". "Zdecydowałam się na współpracę z Natalią Korczakowską nie tylko ze względu na jej pozycję artystyczną. Miałam okazję obserwować jej pracę w Teatrze Studio i jestem przekonana, że dzięki jej wrażliwości i trosce o teatr szybko uda nam się rozpocząć prace nad planowaniem przyszłego sezonu" - oceniła Machnowska-Góra.

Nowa dyrektor artystyczna Teatru Studio jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze i PWSM w klasie skrzypiec. Studiowała reżyserię na warszawskiej Akademii Teatralnej. Zadebiutowała w 2005 r. spektaklem "Pensjonat Madryt", zrealizowanym w stołecznym M25. Pisała teksty dla muzyków: Muzykoterapii i Emade, wraz z Bartoszem Porczykiem przygotowała spektakl muzyczny "Smycz". Pracowała także jako asystentka Rene Pollescha przy jego "Ragazzo dell'Europa".

Czytaj tez: "Roman tutaj szefem jest". Skonfliktowani z dyrektorem Teatru Studio aktorzy nagrali teledysk

Własne przedstawienia realizowała m.in. w TR Warszawa ("Strefa działań wojennych", "Solaris. Raport"), wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym ("Nelly wg skrzywdzonych i poniżonych"), Teatrze Współczesnym we Wrocławiu ("Pasażerka"), Teatrze Współczesnym w Szczecinie ("Pelikan albo pożegnanie mięsa"), gdańskim Teatrze Wybrzeże ("Przedwiośnie") czy Teatrze Narodowym w Warszawie ("Natan Mędrzec"). W 2011 r. zadebiutowała w Operze Narodowej, realizując "Jakoba Lenza" Wolfganga Rihma. W tym samym roku, z udziałem Marca Minkowskiego, wyreżyserowała także "Halkę".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.