Teatr Polski we Wrocławiu: aktorzy nie chcą nowego dyrektora

• Bez przełomu zakończyło się poniedziałkowe (29 sierpnia) spotkanie artystów Teatru Polskiego we Wrocławiu z marszałkiem woj. dolnośląskiego Cezarym Przybylskim.
• Spotkanie dotyczyło wyboru nowego dyrektora tej instytucji. Zespół teatru wybranemu w konkursie Cezaremu Morawskiemu zarzuca brak kompetencji i uważa, że konkurs był „ustawiony”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Teatr Polski we Wrocławiu: aktorzy nie chcą nowego dyrektora

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

29 sie 2016 19:37


Jak powiedział dziennikarzom uczestniczący w spotkaniu aktor Adam Cywka, artyści przedstawili marszałkowi postulaty zespołu Teatru Polskiego. "Mają one zostać zaprezentowane przez marszałka we wtorek na zarządzie województwa" - dodał Cywka.

Marszałek zaznaczył, że szanse na porozumienie są, ale będzie to "niezmiernie trudne".

22 sierpnia komisja konkursowa wybrała aktora Cezarego Morawskiego na nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Zdobył on 6 spośród 9 głosów komisji konkursowej. Ma on zastąpić na tym stanowisku Krzysztofa Mieszkowskiego, który kieruje tym teatrem od 2006 r. Mieszkowski jest też posłem Nowoczesnej. Nie mógł wystartować w konkursie, ponieważ jednym z jego wymogów było wyższe wykształcenie. Zespół teatru chce, by Mieszkowski pozostał w tej instytucji na stanowisku dyrektora artystycznego.

Czytaj więcej TUTAJ

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.