PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tadeusz Grocholski wiceprezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 maj 2017 12:51

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Tadeusza Grocholskiego na zastępcę prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nowy wiceprezes od lat jest związany z lotnictwem.

Tadeusz Grocholski wiceprezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
Od lewej: wiceprezes PAŻP Paweł Młynarczyk, dyrektor generalna MIB Małgorzata Kuźma, wiceprezes PAŻP Tadeusz Grocholski oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit (fot. mib.gov.pl)
REKLAMA

Minister Adamczyk powołał Grocholskiego z dniem 10 maja.

"Nominację wręczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Powołanie nastąpiło na podstawie art. 6 ust. 5 ustawy z 8 grudnia 2006 r. o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej" - czytamy w komunikacie MIB.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PAŻP poinformował, że powołanie Grocholskiego nastąpiło na wniosek prezesa PAŻP Janusza Niedzieli. Grocholski będzie wiceprezesem ds. Żeglugi Powietrznej.

Grocholski jest kontrolerem ruchu lotniczego, magistrem inżynierem zarządzania. W PAŻP od 1982 r., gdzie był m.in. zastępcą dyrektora Biura Rozwoju i Wdrożeń ds. Strategii, głównym specjalistą ds. planów awaryjnych, zastępcą dyrektora Biura Służb Ruchu Lotniczego ds. Kontroli Obszaru i Zbliżania, dyrektorem biura Służb Ruchu Lotniczego.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jako jedyna instytucja w Polsce szkoli i zatrudnia cywilnych kontrolerów lotu oraz zarządza ruchem lotniczym na naszym niebie. PAŻP dba o bezpieczeństwo samolotów lądujących i odlatujących z polskich lotnisk, a także przelatujących przez nasz kraj. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tadeusz Grocholski wiceprezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA