Szefował Ferrari, teraz będzie ratował Alitalię

Potwierdziły się przecieki informacyjne z początku listopada. Były szef Ferrari Luca Cordero di Montezemolo został szefem znajdującego się w ciężkiej sytuacji finansowej, narodowego przewoźnika lotniczego Włoch - Alitalii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefował Ferrari, teraz będzie ratował Alitalię

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 lis 2014 19:54


Początkowo zarówno przedstawiciele Alitalii jak i Etihad (arabski przewoźnik jest dużym udziałowcem włoskiej spółki ma 49 proc. pakiet akcji) odmówili komentarza. Jednak po zgromadzeniu wspólników firmy, informacja o nowym szefie przewoźnika została upubliczniona.

Di Montezemolo uważany jest za sprawnego menedżera, wcześniej poradził on sobie w Ferrari a także Fiacie.

Czytaj też: Obrzydliwie wysoka odprawa prezesa Ferrari

Di Montezemolo czeka bardzo trudne zadanie. Alitalia znajduje się w bowiem w ciężkiej sytuacji finansowej. Spółka zdaniem ekspertów cierpi na przerost zatrudnienia, brakuje też klarownej wizji jej rozwoju. Zmienić to ma wejście do Alitalii Etihad i nowe kierownictwo firmy.

Di Montezemolo uważany jest za sprawnego menedżera, wcześniej poradził on sobie w Ferrari a także Fiacie.

Alitalia powstała w 1946 roku. Dominującym udziałowcem wciąż pozostaje włoski skarb państwa, reszta akcji znajduje się w rękach pracowników. Główny inwestor branżowy, Etihad, dysponuje 49 proc. udziałów.

Linia dysponuje ponad setką maszyn, jej samoloty latają do 114 miejsc w 50 krajach. Od 2008 roku firma przeżywa ogromne trudności finansowe. Tylko w 2013 roku strata firmy wyniosła 569 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.