Szef Solidarności apeluje o skrócenie handlu w Wigilię

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda zaapelował do pracodawców, by skrócili w Wigilię dzień pracy w handlu do godz. 14.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef Solidarności apeluje o skrócenie handlu w Wigilię

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lis 2014 19:50


Szef "S" chce, by szefowie firm dali swoim pracownikom możliwość spokojnego przygotowania świąt Bożego Narodzenia.

Duda przypomniał w apelu, który co roku kieruje do handlowców, że Wigilia to dla Polaków dzień niezwykły, spędzany przy wieczerzy wigilijnej, którą trzeba przygotować. - Praca w tym dniu, w godzinach popołudniowych, to zdecydowanie zły obyczaj - uważa Duda.

Czytaj też: W tym roku będziemy krócej pracować, by zarobić na święta. To efekt wzrostu wynagrodzeń

- W ocenie Solidarności przedłużanie godzin pracy sklepów w Wigilię do godz. 16 czy nawet 18 nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Ma natomiast swoje negatywne skutki dla rodzin i dzieci, a w wielu przypadkach uniemożliwia pracownikom spędzenie tego wyjątkowego czasu wspólnie z rodziną - przypomina Duda.

Czytaj też: Firmowa wigilia? Czasem lepiej sobie darować

Szef związku zaznaczył, że kierowany co roku apel spotyka się z coraz większą przychylnością pracodawców branży handlowej. "Coraz więcej placówek kończy pracę już o godz. 14. W imieniu pracowników, ich rodzin, a szczególnie wypatrujących pierwszej gwiazdki dzieci - serdecznie Państwu za to dziękuję!" - napisał w apelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.