PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Szef McDonald's zwolniony za umawianie się z podwładną

  • Autor: PAP/AH
  • 4 lis 2019 10:14

Firma McDonald’s odwołała dyrektora generalnego Steve'a Easterbrooka z powodu niewłaściwych relacji służbowych. W niedzielnym komunikacie prasowym gigant restauracji fast food nazwał relacje te naruszeniem polityki firmy.

Szef McDonald's zwolniony za umawianie się z podwładną
Adobe Stock
REKLAMA
  • Odejście Easterbrooka z McDonald's w związku z nieodpowiednimi relacjami w miejscu pracy jest jednym z najbardziej znaczących w korporacyjnej Ameryce w ciągu ostatnich kilku lat.
  • Już wcześniej firma była krytykowana przez pracowników za postępowanie w przypadkach molestowania seksualnego w swoich restauracjach.
  • Kontrola relacji szefów z pracownikami nasiliła się po powstaniu w mediach społecznościowych ruchu #MeToo, który nagłaśnia przypadki molestowania seksualnego.

Urodzony w Watford 52-letni Steve Easterbrook powiedział, że popełnił "błąd" wchodząc w relację seksualną z innym pracownikiem sieci fast food.

"To był błąd. (...) Biorąc pod uwagę wartości firmy, zgadzam się z zarządem, że nadszedł czas, abym odszedł" - przyznał w e-mailu skierowanym do pracowników 52-letni były szef firmy. Zrezygnował również z członkostwa w zarządzie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

McDonald's nie podał innych szczegółów na ten temat. Oczekuje się, że informacje finansowe związane ze zwolnieniem Easterbrooka przedstawi w poniedziałek.

Choć podkreślono, że relacja miała miejsce za zgodą obu stron, według zarządu sieci McDonald's  Easterbrook, który piastował swą funkcję od roku 2015, decydując się na związek, "wykazał się złym osądem".

Firma była krytykowana przez pracowników za postępowanie w przypadkach molestowania seksualnego w swoich restauracjach.

"To oczywiste, że kultura McDonalda jest zepsuta od góry do dołu. (...) Firma musi zachować całkowitą transparentność w kwestii zwolnienia Easterbrooka i wiążącymi się z tym problemami odejścia innych menadżerów" - ocenił w oświadczeniu ruch polityczny Fight for $15.

Fight for $15, który zapoczątkowano w restauracjach typu fast food, opowiada się m.in. za podniesieniem federalnej płacy minimalnej do 15 USD. Domaga się także przestrzegania innych praw pracowniczych.

Na stanowisko dyrektora generalnego firmy McDonald's ze skutkiem natychmiastowym powołano Chrisa Kempczinskiego. Nowy szef dołączył również do zarządu. Jak mówił po otrzymaniu nominacji, spodziewa się, że firma będzie kontynuować plan rozwoju ukierunkowany na klienta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef McDonald's zwolniony za umawianie się z podwładną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA