PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Szczepan Ruman i Robert Guta nowymi członkami zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

  • Autor: PAP/JS
  • 9 maj 2017 22:01

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołała dwóch nowych członków zarządu - Szczepana Rumana i Roberta Guta. Podano także, że z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej PGZ zrezygnował prof. Tomasz Siemiątkowski.

Szczepan Ruman i Robert Guta nowymi członkami zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Adobe Stock
REKLAMA

• Tomasz Siemiątkowski był przewodniczącym rady nadzorczej PGZ od 2013 r.

• Jako jedyny członek tego gremium pozostał na stanowisku po wyborze nowej rady nadzorczej w grudniu 2015 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zastępca dyrektora Biura Komunikacji i Promocji PGZ Łukasz Prus poinformował, że Ruman był wcześniej w Grupie dyrektorem Biura Strategii spółki. "Posiada także kilkuletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych zdobyte poza PGZ. W Polsce i za granicą pracował w firmach doradztwa strategicznego. Uczestniczył również w procesach inwestycji, przejęć i budowy nowych przedsiębiorstw" - podał Prus.

Zaznaczył, że Ruman ukończył studia menadżerskie na IESE Business School w Barcelonie, w filadelfijskiej The Wharton School of the University of Pennsylvania, a także studia z zakresu ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. "Aktywnie uczestniczy w działalności stowarzyszeń proobronnych, jest strzelcem sportowym" - podkreślił zastępca dyrektora.

Drugi nowy członek zarządu - Robert Gut jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa państwa, administracji oraz finansów publicznych - podał Prus. Obecnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Stoczni Remontowej "Nauta" w Gdyni.

"Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania mobilizacją i uzbrojeniem, a także w obszarach zamówień publicznych, logistyki, bezpieczeństwa energetycznego oraz zabezpieczenia społecznego" - wyliczył.

Pracował m.in. w Urzędzie Ochrony Państwa, Kancelarii Prezydenta RP oraz Służbie Kontrwywiadu Wojskowego; ukończył studia ekonomiczne na Politechnice Radomskiej , a na Uniwersytecie Gdańskim zdobył tytuł Executive MBA. Prezydenta Andrzej Duda odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od lutego 2017 r. prezesem PGZ jest Błażej Wojnicz. Zastąpił wieloletniego współpracownika Macierewicza Arkadiusza Siwkę, który kierował spółką od grudnia 2015 r., ale zrezygnował. W zarządzie spółki są jeszcze Maciej Lew-Mirski (od grudnia 2015 r.) i Adam Lesiński (od listopada 2016 r.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szczepan Ruman i Robert Guta nowymi członkami zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA