Sukces Polki. Maria Ślązak szefową CCBE, największej europejskiej organizacji prawniczej

Po raz pierwszy Polka stanęła na czele Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), największej i najważniejszej europejskiej organizacji prawniczej, zrzeszającej ponad milion członków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sukces Polki. Maria Ślązak szefową CCBE, największej europejskiej organizacji prawniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 gru 2014 9:47


Polską prawniczkę Marię Ślązak wybrano na to stanowisko w sobotę (29 litsopada) na kongresie CCBE w Brukseli.

Wybór Marii Ślązak był dowodem uznania dla profesjonalizmu polskich prawników i ich działalności międzynarodowej oraz dużej aktywności polskiej prezydent na forum międzynarodowym.

Ślązak była w ścisłym zarządzie organizacji od 2011 r., a od 1999 r. członkiem polskiej delegacji w tej organizacji, współprzewodniczyła komitetowi odpowiedzialnemu za stosunki z krajami sąsiadującymi z UE.

Czytaj też: Mają aplikację, więc mogą liczyć na więcej. Ile zarabia radca prawny, a ile specjalista ds. prawnych?

Stała na czele misji specjalnej CCBE w Gruzji, mającej zbadać przestrzeganie zasad praworządności i wartości wymiaru sprawiedliwości. Aktywnie promuje też kontakty między prawnikami z krajów Unii Europejskiej i Ukrainy, np. uczestniczyła w „okrągłym stole” zawodów prawniczych w Kijowie.

O zaangażowaniu polskiej prawniczki we współpracę międzynarodową świadczą też piastowane funkcje w Europejskim Stowarzyszenia Prawników AEA-EAL czy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Prawników (IBA), gdzie opiniuje wnioski organizacji prawniczych z całego świata ubiegających się o członkostwo w IBA.

Czytaj też: Oto zarobki polskich sędziów

Maria Ślązak, radca prawny i adwokat, prowadzi własną Kancelarię Prawną. Jest również wiceprezesem polskiego samorządu prawników - Krajowej Rady Radców Prawnych (KIRP).

Była pomysłodawczynią projektu „Partnerstwo Wschodnie” na wzór zainicjowanego przez Polskę i Szwecję partnerstwa dla krajów Europy Wschodniej i Kaukazu. „Chcieliśmy dać wyraz naszej solidarności z prawnikami z krajów, które z trudem budują demokrację, i zwrócić uwagę na ich problemy” - powiedziała PAP.

CCBE zrzesza samorządy prawnicze głównie z państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i reprezentuje organizacje członkowskie wobec instytucji europejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.