Straż Graniczna: Marek Łapiński pułkownikiem

• Marek Łapiński, komendant główny Straży Granicznej, został pułkownikiem.
• Nominację na wyższy stopień wręczył mu minister Mariusz Błaszczak w Warszawie, w siedzibie MSWiA.
• Straż Graniczna przechodzi odbudowę po tym, jak w ubiegłych latach poprzednie rządy zmniejszały jej liczebność i likwidowały oddziały.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Straż Graniczna: Marek Łapiński pułkownikiem

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

2 wrz 2016 14:29


W pierwszym dniu września, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wręczył akt nominacji na stopień pułkownika komendantowi głównemu Straży Granicznej (SG) Markowi Łapińskiemu. Do tej pory Łapiński był podpułkownikiem.

- Straż Graniczna jest służbą bardzo profesjonalną i wierzę, że pod kierownictwem pana komendanta nadal taka pozostanie – powiedział Mariusz Błaszczak wręczając płk. Markowi Łapińskiemu akt mianowania.

Wraz z ministrem Błaszczakiem w uroczystości uczestniczył również sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba, a także zastępca Komendanta Głównego SG płk Tomasz Praga.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Funkcjonariusz 2016-09-02 19:55:19

I jeszcze jedno. Ten pan podobno był dyrektorem zarządu, którego? Ten pan był dyrektorem zarządu nazywającego się DYSPOZYCJA. Brawo ten pan. Szkoda, że ja nie mogę powiedzieć brawo ja i moje podatki.

funkcjonariusz 2016-09-02 19:49:30

Panowie generałowie, oficerowie starsi, oficerowie młodsi, podoficerowie - to jest przykład służby dla Polski. Mierny ale wierny.... Panowie Generałowie Frączyk i Kamiński ten pan do pięt Wam nie sięga. Dziwie się, że ktoś zrobił z niego oficera...

funkcjonariusz 2016-09-02 19:34:09

Farsa. Gość, który jeszcze 10 miesięcy temu był kapitanem dziś już pułkownikiem. Błaszczak na 11 listopada generał a z tej miernoty zrobisz?