Stephen Harper nowym konsultantem w Dentons

Były premier Kanady, Stephen Harper dołączył do grona konsultantów kancelarii Dentons.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stephen Harper nowym konsultantem w Dentons

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

13 wrz 2016 15:22


Stephen Harper wraz ze swą firmą, Harper & Associates Consulting, będzie wspierał zespoły i klientów kancelarii Dentons na całym świecie. Będzie doradzał w sprawach dotyczących dostępu do rynków, zarządzania globalnym ryzykiem geopolitycznym i gospodarczym oraz maksymalizacji wartości na rynkach globalnych.

- Nawiązanie współpracy z Stephenem Harperem to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Dentons, jak i naszych klientów. Doświadczenie premiera Harpera, jako przywódcy kraju z grupy G7, to nowe perspektywy dla naszych klientów, a także prawników - powiedział Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons.

Stephen Harper był premierem Kanady od 6 lutego 2006 r. do 4 listopada 2015 r. W czasie swoich rządów doprowadził do obniżenia podatków, zbilansowania budżetu federalnego, strategicznych inwestycji w sektorze infrastruktury i ochrony zdrowia.

Stephen Harper ukończył licencjackie i magisterskie studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Calgary. Po raz pierwszy został wybrany na Członka Izby Gmin Kanady w 1993 r. W 2006 r. magazyn Time uhonorował go tytułem „Canada’s Newsmaker of the Year”, a w 2008 r. został pierwszym Kanadyjczykiem odznaczonym przez B'nai B'rith International Złotym Medalem za zasługi dla Humanitaryzmu (Presidential Gold Medallion for Humanitarianism).

W 2011 r. został odznaczony przez plemię Blood zamieszkujące prowincję Alberta. Został także honorowym wodzem plemienia Kainai. W trakcie swojej kariery premier Harper otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym nagrodę im. Woodrowa Wilsona za służbę publiczną (2006), nagrodę dla Męża Stanu Roku na Świecie (World Statesman of the Year) (2012), Order Wolności, najwyższe ukraińskie odznaczenie dla cudzoziemców (2016), oraz Medale Diamentowego i Złotego Jubileuszu Królowej Elżbiety II (2012 i 2002).

Do grona konsultantów Deontons należą też inni byli politycy: Jean Chrétien, były premier Kanady; Gordon Giffin, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Kanadzie; Gary Doer, były ambasador Kanady w Stanach Zjednoczonych; Sir Dominic Asquith, który piastował szereg wysokiej rangi funkcji dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie, w tym ambasadora Wielkiej Brytanii w Egipcie i Libii; Jeff Bleich, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Australii i doradca prezydenta Obamy; Joe Andrew, były Przewodniczący Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej; James Moore, były minister przemysłu Kanady oraz wielu innych członków zespołu, którzy zajmowali wysokie stanowiska publiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.