×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stanisław Klauza prezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych?

  • Autor: PAP/AT
  • 17 paź 2017 6:45

Stanisław Klauza, pierwszy szef Komisji Nadzoru Finansowego i dwukrotny kandydat na prezesa GPW jest szykowany na prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, jednej z najważniejszych instytucji rynku kapitałowego.

Stanisław Klauza prezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Szanse, że dojdzie do nominacji Klauzy, są spore. Jego kandydaturę mają popierać Adam Glapiński prezes Narodowego Banku Polskiego, oraz Wojciech Nagel, szef Rady Giełdy, czyli przedstawiciele instytucji mających po 1/3 udziałów w Krajowym Depozycie (reszta należy do Skarbu Państwa) - informuje "Rzeczpospolita".

Postępowanie, które ma wyłonić szefa KDPW, a także członków zarządu, oficjalnie dopiero startuje. Tymczasem według informacji do których dotarł "Parkiet", jego wynik jest już przesądzony - pisze "Rz".

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych to obok Giełdy Papierów Wartościowych jedna z najważniejszych instytucji infrastruktury rynku kapitałowego. Jest odpowiedzialny m.in. za prowadzenie rozrachunku transakcji zawieranych na rynku regulowanym oraz w alternatywnym systemie obrotu, jak również prowadzenie centralnego depozytu papierów wartościowych. KDPW realizuje również wiele usług dla emitentów, jak chociażby pośredniczenie w wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy.

Udziałowcami Krajowego Depozyty są: Narodowy Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych i Skarb Państwa reprezentowany przez ministra finansów i rozwoju. Każda z tych instytucji posiada 1/3 udziałów w KDPW. Ostatnim prezesem Krajowego Depozytu była Iwona Sroka, która dowodziła nim nieprzerwanie przez osiem lat. KDPW w I półroczu tego roku miał 16,5 mln zł zysku netto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stanisław Klauza prezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA