Spółka PKP Cargo ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza PKP Cargo S.A. powołała na stanowisko prezesa zarządu Adama Purwina, dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spółka PKP Cargo ma nowego prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/PAP

wnp.pl

6 lut 2014 10:55


Jego wybór nastąpił po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, ogłoszonego przez radę w grudniu ub.r., przy wsparciu niezależnej firmy doradztwa personalnego.

 Do konkurs wpłynęło 14 wniosków. Z tego m.in. powodu, odbyły się dwie tury rozmów kwalifikacyjnych.

Przypomnijmy, że poprzedni prezes spółki, Łukasz Boroń, zrezygnował z funkcji w połowie listopada ub.r.

Adam Purwin – absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie w Białymstoku – przez 15 lat pracował w kilku instytucjach finansowych w Polsce. Karierę zawodową rozpoczynał w BRE Banku i Banku Pekao S.A., później przeszedł do PKO BP, gdzie kierował realizacją projektów inwestycyjnych i nadzorował grupę kapitałową. W BGK zajmował się m.in. finansowaniem strukturyzowanym i wspieraniem polskiego eksportu.

Oprócz tego, prowadził projekty dla międzynarodowych instytucji z obszaru bankowości inwestycyjnej.

Z koleją związany jest od 2012 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora zarządzającego w PKP S.A., gdzie odpowiadał za procesy prywatyzacyjne i nadzór właścicielski nad spółkami Grupy PKP. Nadzorował wdrożenie ładu korporacyjnego i nowoczesnych metod zarządzania spółkami zależnymi, wyznaczając strategie działania i cele dla poszczególnych zarządów. Przygotował strategię prywatyzacji PKP Cargo oraz proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.

W lutym 2013 r. objął stanowisko członka zarządu ds. finansowych PKP Cargo, gdzie również jako szef zespołu IPO w ciągu 9 miesięcy przygotował spółkę do oferty publicznej, zakończonej debiutem giełdowym w październiku 2013 roku. Od listopada ub.r. pełnił obowiązki prezesa zarządu PKP Cargo S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.