Sławomir Zawadzki został p.o. prezesa BOŚ Banku. Daniel Daniluk odwołany

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) odwołała Dariusza Daniluka ze stanowiska prezesa, a Piotra Lisieckiego ze stanowiska wiceprezesa. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła Sławomirowi Zawadzkiemu - dotychczasowemu wiceprezesowi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sławomir Zawadzki został p.o. prezesa BOŚ Banku. Daniel Daniluk odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

16 lut 2016 11:15


Jednocześnie RN delegowała członka rady nadzorczej Oskara Kowalewskiego do czasowego pełnienia obowiązków wiceprezesa banku na okres trzech miesięcy.

W związku z powyższym skład zarządu banku przedstawia się następująco:

* Sławomir Zawadzki - wiceprezes pełniący obowiązki prezesa zarządu,

* Stanisław Kolasiński - wiceprezes - pierwszy zastępca prezesa,

* Paweł Pitera - wiceprezes,

* Oskar Kowalewski - członek rady nadzorczej banku delegowany do czasowego pełnienia obowiązków wiceprezesa.

Sławomir Zawadzki od wielu lat związany jest z sektorem finansowym. w 2007-2011 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego i wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej NBP oraz reprezentantem banku centralnego w Radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 1998 do 2001 r. zajmował stanowisko wiceprezesa ds. finansowych Banku Pocztowego.

Wcześniej kierował zespołem ds. współpracy z zagranicznymi instytucjami finansowymi w PKO BP oraz działem finansowym korporacji brokerów ubezpieczeniowych Protektor. W latach 1997-98 jako podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej nadzorował fundusze Unii Europejskiej i pomoc zagraniczną dla Polski. Był także członkiem zarządu Nafty Polskiej  i członkiem zarządu-dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych spółki Orlen Petrogaz Płock.

W latach 2003-2006 pracował w urzędzie miasta stołecznego Warszawy jako dyrektor biura inwestycji, odpowiadając za planowanie, monitoring realizacji i rozliczanie inwestycji budżetu miasta. W ostatnim czasie był prezesem spółek IT wyspecjalizowanych w tworzeniu systemów informatycznych dla banków i innych instytucji finansowych: FinCode oraz Bazy i Systemy Bankowe.

W osobnym komunikacie BOŚ podał aktualny skład rady nadzorczej. Przedstawia się on następująco:

* Wojciech Piotr Wardacki - przewodniczący

* Andrzej Grzegorz Matysiak - wiceprzewodniczący

* Andrzej Kurnicki - sekretarz

Członkowie:

* Oskar Marek Kowalewski

* Anna Stanisława Milewska

*. Paweł Wojciech Mzyk

* Piotr Sadownik

* Marian Szołucha

* Emil Stanisław Ślązak

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.