Sławomir Zawadzki prezesem Banku Pocztowego

Rada nadzorcza banku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie powołania Sławomira Zawadzkiego na prezesa Banku Pocztowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sławomir Zawadzki prezesem Banku Pocztowego

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 wrz 2016 8:53


Sławomir Zawadzki objął stanowisko prezesa Zarządu Banku Pocztowego 21 września 2016 r. Wcześniej, od 1 lipca 2016 r. w Banku Pocztowym pełnił funkcję wiceprezesa, p.o. prezesa, nadzorując obszar zarządzania strategicznego i informatyki.

Z sektorem finansowym Sławomir Zawadzki związany jest od wielu lat, ostatnio jako wiceprezes, p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej, w latach 2007-2011 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego i wiceprzewodniczącym komisji budżetowej NBP oraz reprezentantem banku centralnego w Radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 1998 do 2001 r. był wiceprezesem ds. finansowych Banku Pocztowego. Kierował także zespołem ds. współpracy z zagranicznymi instytucjami finansowymi w PKO BP oraz działem finansowym korporacji brokerów ubezpieczeniowych Protektor.

Sławomir Zawadzki jest absolwentem studiów doktoranckich w dziedzinie ekonomii w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, studiów MBA wydziału zarządzania biznesem w Uniwersytecie Wisconsin (USA) oraz wydziału mechanicznego energetyki i lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

W latach 1995-96 był stypendystą Kongresu Stanów Zjednoczonych w ramach East Central European Scholarship Program administrowanego przez Uniwersytet Georgetown (Waszyngton, USA).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.