Sławomir Hinc obejmie stanowisko prezesa PGNiG Norway

PGNiG SA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie konsolidować działalność poszukiwawczo-wydobywczą na rynkach międzynarodowych. Kluczową rolę w tym procesie odegra PGNiG Norway AS. Spółką pokieruje Sławomir Hinc, dotychczas wiceprezes PGNiG SA ds. finansowych i inwestycji, członek Rady Dyrektorów PGNiG Norway AS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sławomir Hinc obejmie stanowisko prezesa PGNiG Norway

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

20 lut 2013 14:33


W związku z nowymi obowiązkami Sławomir Hinc złożył 22 stycznia br. rezygnację z funkcji pełnionej w zarządzie PGNiG SA ze skutkiem na 31 marca.

Działalność międzynarodowa w obszarze upstreamu jest niezwykle ważna w kontekście priorytetowego celu strategii rozwoju PGNiG SA, jakim jest zwiększenie wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego z własnych złóż. Jego realizacja zależeć będzie m.in. od wzrostu wydobycia węglowodorów również poza granicami Polski.

Zdaniem spółki objęcie przez Hinca stanowiska Prezesa (Dyrektora Generalnego) PGNiG Norway AS i powierzenie funkcji wiceprezesa (Zastępcy Dyrektora Generalnego) Geirowi Kvael, dotychczasowemu dyrektorowi generalnemu PGNiG Norway AS, zapewni sprawne przeprowadzenie procesów konsolidacji działalności na rynkach międzynarodowych (Egipt, Libia, Pakistan), optymalizacji kosztów oraz zintensyfikowanie działań, które przełożą się na wzrost wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.