PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Krzysztof Sędzikowski prezesem Kompanii Węglowej. Bez zaskoczenia

12 grudnia rada nadzorcza wybrała Krzysztofa Sędzikowskiego na nowego prezesa zarządu Kompanii Węglowej. Zastąpił on na tym stanowisku Mirosława Tarasa.

Krzysztof Sędzikowski prezesem Kompanii Węglowej. Bez zaskoczenia
Adobe Stock
REKLAMA

Postępowanie rozpoczęto 12 grudnia. Nieoficjalnie wiemy, że zgłosiło się 11 kandydatów. Między innymi takie wymaganie im stawiano: wykształcenie techniczne, ekonomiczne lub prawnicze, a także 10-letni staż pracy (w tym 5-letni na stanowiskach kierowniczych).

Czytaj też: Krzysztof Sędzikowski pokieruje Kompanią Węglową

Wybór Krzysztofa Sędzikowskiego nie był dla nikogo zaskoczeniem, bowiem rada nadzorcza Kompanii Węglowej na posiedzeniu 5 grudnia 2014 roku delegowała członka rady Krzysztofa Sędzikowskiego do pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki.

Krzysztof Sędzikowski od lat jest związany z sektorem przemysłowym. Wcześniej był m.in. szefem KGHM, Boryszewa, Impexmetalu czy CTL Logistics.

- Na pewno pan Sędzikowski to jeden z wybitniejszych menedżerów, który współtworzył procesy restrukturyzacji, skomplikowanych, czy złożonych organizmów gospodarczych - podkreślił niedawno Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

W Kompanii Węglowej oczekują przedstawienia nowego programu restrukturyzacji, który do końca grudnia ma zostać opracowany pod okiem Wojciecha Kowalczyka, pełnomocnika ds. restrukturyzacji górnictwa.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Sędzikowski sam nic nie zdziała

- Najważniejsza obecnie jest wzajemna komunikacja - zaznacza Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. - Jeżeli właściciel ma pełne zaufanie do Krzysztofa Sędzikowskiego, a on z kolei będzie mógł liczyć na pełne wsparcie ze strony właściciela, to dobrze. Przede wszystkim trzeba ustalić ramy współpracy, należy doprecyzować, co będzie robił zarząd kompanii, a co właściciel.

O tym, że w Kompanii nie znaleziono dotąd panaceum na problemy, świadczy chociażby wymowa komunikatu, jaki rada nadzorcza spółki wystosowała po posiedzeniu 21 listopada 2014.

Rada stwierdziła w nim zwiększanie się straty spółki na sprzedaży węgla w stosunku do wielkości ujętych w Planie Techniczno-Ekonomicznym oraz niepowodzenie emisji euroobligacji jako głównego źródła finansowania planu naprawczego, co spowodowało jego zdezaktualizowanie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krzysztof Sędzikowski prezesem Kompanii Węglowej. Bez zaskoczenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA