PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sebastian Skuza nowym podsekretarzem stanu w resorcie nauki

  • Autor: PAP/JS
  • 23 cze 2017 15:30

Dr hab. Sebastian Skuza został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na stanowisko został powołany w piątek (23 czerwca) - poinformował resort nauki.

Sebastian Skuza nowym podsekretarzem stanu w resorcie nauki
Jarosław Gowin z nowym wiceministrem Sebastianem Skuzą (fot. nauka.gov.pl)
REKLAMA

Nowy podsekretarz zastąpi dr hab. Teresę Czerwińską, która na początku czerwca została powołana na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Sebastian Skuza jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. W swoim dorobku naukowym ma blisko 160 publikacji z zakresu instytucji finansowych i prawa finansowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 1997 r. skończył studia ekonomiczne (finanse i bankowość) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stopień doktora uzyskał w 2002 r., a habilitację w 2016 r. Jest współpracownikiem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Jak informuje resort nauki, dr hab. Skuza jest również wieloletnim pracownikiem instytucji publicznych. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów tuż po studiach, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego. Od 2007 roku związany jest z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - najpierw, jako członek rady nadzorczej, z kolei od 2012 r. jako dyrektor zarządzający BGK oraz dyrektor biura zgodności, a także wiceprezes Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sebastian Skuza nowym podsekretarzem stanu w resorcie nauki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA