Sebastian Kulczyk zastępuje ojca. W radzie nadzorczej Ciechu

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki powołało w skład rady nadzorczej nowego członka - Sebastiana Kulczyka. Zastąpił on w radzie swojego ojca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sebastian Kulczyk zastępuje ojca. W radzie nadzorczej Ciechu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 sie 2015 12:35


Zmiana nie jest zaskoczeniem. Pod koniec lipca niespodziewanie zmarł bowiem Jan Kulczyk. A ponieważ to kontrolowana przez niego firma ma większościowy pakiet akcji Ciechu wiadomo było, że jej reprezentant zastąpi zmarłego miliardera.

Kim jest Sebastian Kulczyk?

To absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował także w London School of Economics. Od 2010 roku związany z Grupą Kulczyk Invesments, obejmując w grudniu 2013 roku stanowisko prezesa zarządu (Chief Executive Officer) Kulczyk Investments.

W latach 2009-2010 pracował w banku inwestycyjnym Lazard w Londynie. Ma doświadczenie w kierowaniu spółkami działającymi w sektorze elektronicznego biznesu. Pracował również w departamencie mediów cyfrowych SonyBMG w Nowym Jorku. Od wielu lat inwestuje i rozwija przedsięwzięcia z obszaru new-tech.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Sebastian Kulczyk nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Ciech, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec Ciech jako wspólnik spółki jawnej, spółki osobowej oraz jako członek organu spółki kapitałowej, bądź jako członek organu w innej konkurencyjnej osobie prawnej. Nie został wpisany do rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

luca 2015-09-20 14:04:29

i pomyslec ze zakup akcji CIECH odbył się w drodze najbardziej transparentnego procesu na rynku kapitałowym – wezwania publicznego. Sporo pracy kosztowalo Kulczyka wyprowadzenie Ciechu na prosta ale jak widac oplacilo sie to

Kana 2015-08-28 10:09:01

Gratuluję mądrości , tylko w taki sposób można dobrze zarządzać firmą , Pośmierci ojca młody bierzę sie ze wszystkim za bary i jak znam życie to albo polegnie albo szybko udowodni że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Tego mu życzę