×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sean Spicer zrezygnował ze stanowiska rzecznika Białego Domu

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lip 2017 18:57

Prezydent USA Donald Trump powołał finansistę Anthony'ego Scaramucciego na dyrektora ds. informacji Białego Domu. Wkrótce po ogłoszeniu tej decyzji AP podała, powołując się na anonimowe źródła, że dymisję złożył rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

Sean Spicer zrezygnował ze stanowiska rzecznika Białego Domu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według AP powodem rezygnacji Spicera było właśnie powołanie Scaramucciego na szefa komunikacji Białego Domu. Dziennik "The Hill" podał, że Trump poprosił swego rzecznika, by pozostał na stanowisku, ale Spicer odmówił i ostrzegł, że powołanie Scaramucciego jest poważnym błędem.

Scaramucci jest przedsiębiorcą, finansistą, wiceprezesem Banku Eksportu i Importu USA; po wyborczym zwycięstwie Trumpa wszedł do zespołu pracującego nad przejęciem rządów przez administrację prezydenta elekta.

Na początku 2017 roku Scaramucci sprzedał swoją globalną firmę inwestycyjną SkyBridge Capital, by dołączyć do administracji Trumpa.

Reuters podaje, że oczekuje się, iż nowy dyrektor ds. informacji rozpocznie pracę w sierpniu.

Jego poprzednik Mike Dubke złożył dymisję pod koniec maja, po zaledwie trzech miesiącach pracy w Białym Domu; swoją rezygnację tłumaczył względami osobistymi.

Portal Politico podał jednak, że Trump był niezadowolony z jego pracy i obwiniał go o negatywne oceny prezydenta w amerykańskich mediach.

Dubkemu, który nie należał do wewnętrznego kręgu doradców Trumpa, przypadło trudne zadanie gaszenia licznych medialnych "pożarów" spowodowanych niespodziewanym zwolnieniem przez prezydenta Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora FBI oraz prześladującymi administrację od momentu zaprzysiężenia Trumpa na prezydenta podejrzeniami o kontakty osób z jego otoczenia z przedstawicielami Moskwy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sean Spicer zrezygnował ze stanowiska rzecznika Białego Domu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA