Ryszard Petru przewodniczącym rady nadzorczej PKP

Minister infrastruktury i rozwoju podjął decyzję o powołaniu Ryszarda Petru na przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA - poinformowano w komunikacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryszard Petru przewodniczącym rady nadzorczej PKP

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

13 lut 2014 17:19


- Doświadczenie i wiedza nowego przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA wzmocnią proces tworzenia sprawnej i nowoczesnej kolei w Polsce. PKP muszą się zmieniać, dlatego tak ważne jest, aby przy tych działaniach obecni byli ludzie, którzy uczestniczyli w wielu takich procesach, potrafią je dobrze określić i nadzorować - powiedział Zbigniew Klepacki, wiceminister infrastruktury i rozwoju odpowiedzialny za transport kolejowy.

Ryszard Petru pełnił funkcję dyrektora BRE Banku ds. strategii i nadzoru właścicielskiego, gdzie odpowiadał również za relacje inwestorskie. Jednocześnie był głównym ekonomistą banku odpowiedzialnym za badania makroekonomiczne. Pomiędzy rokiem 2004 a 2008 Ryszard Petru zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku BPH.

W latach 2001-2004 zatrudniony w Banku Światowym jako ekonomista ds. Polski i Węgier zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności zaś reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Brał udział wówczas w projektach doradczych związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej.

W latach 1997-2000 pełnił funkcję doradcy Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.

Zgodnie z ustawą z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego PKP SA jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Minister infrastruktury i rozwoju, jako minister właściwy ds. transportu reprezentuje Skarb Państwa w PKP SA, pełniąc funkcję Walnego Zgromadzenia PKP SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.