Ryszard Petru na czele Rady Nadzorczej firmy Solaris

1 czerwca br. właściciele Solaris Bus & Coach powołali na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Ryszarda Petru. Oprócz obowiązków wynikających z kodeksu spółek handlowych oraz statutu organizacji, będzie on aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryszard Petru na czele Rady Nadzorczej firmy Solaris

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 cze 2014 10:07


- Marka Solaris jest bardzo dobrze znana w swojej branży, podobnie jak Ryszard Petru jest ceniony w środowisku finansów i ekonomii. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie dużą wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa - mówi Solange Olszewska, założycielka i prezes Solaris Bus & Coach.

Ryszard Petru dotychczas był partnerem w firmie doradczej PwC. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty w bankach komercyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, a także rynku kapitałowego. Był m.in. doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza i ekspertem oraz pracownikiem Banku Światowego.

- Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju. Solaris ma wielkie szanse na dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju - koemntuje Ryszard Petru.

W związku z objęciem funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Solaris Ryszard Petru oświadczył, że nie prowadzi działalności w organizacjach, w których dalsze uczestnictwo mogłoby powodować konflikt interesów związany z aktywnością na rzecz firmy Solaris lub byłoby niedopuszczalne ze względów natury etycznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.