×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruben Silva nowym dyrektorem słupskiej filharmonii

  • Autor: PAP/JS
  • 6 gru 2017 22:05

Ruben Silva zastąpi Bohdana Jarmołowicza na stanowisku dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica (PFSB) im. Wojciecha Kilara w Słupsku od stycznia 2018 r. Wygrał konkurs, o którego wyniku poinformowały miejskie władze.

Ruben Silva nowym dyrektorem słupskiej filharmonii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Ruben Silva wybrany został zarówno przez komisję konkursową, jak i zespół PFSB, zarówno przez wzgląd na kunszt dyrygencki, podejście do muzyków jako twórczych partnerów i przemyślana koncepcję programową oparta na wnikliwej analizie obecnej sytuacji instytucji" - poinformowała inspektor w gabinecie prezydenta Słupska Karolina Chalecka.

Jak zapewniła: "Ruben Silva deklaruje współpracę przy organizacji kluczowych dla Słupska wydarzeń muzyki klasycznej, m.in. Festiwalu Pianistyki Polskiej".

Chalecka dodała, że Silva zaproponował też realizację cyklu "Kilariada", poświęconego twórczości patrona filharmonii; oraz nawiązanie "realnej współpracy z filharmoniami z rejonu morza Bałtyckiego".

Nowy dyrektor pokonał w konkursie 11 kontrkandydatów. Obowiązki w PFSB w Słupsku przejmie w styczniu 2018 r. Zastąpi Bohdana Jarmołowicza, kompozytora, aranżera i dyrygenta, który na czele tej instytucji stał od 1992 r.

Ruben Silva pochodzi z Boliwii, w Polsce mieszka od 1978 r., kiedy to otrzymał rządowe stypendium, by móc studiować w warszawskiej Akademii Muzycznej. Był dyrektorem artystycznym wrocławskiej oraz krakowskiej opery, a także Filharmonii Koszalińskiej. Współpracował m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej i Filharmonii Krakowskiej.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruben Silva nowym dyrektorem słupskiej filharmonii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA