Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?

Ministrowie złożyli rezygnację z pełnionych funkcji na ręce Ewy Kopacz. Do dymisji podali się także wiceministrowie. Kto ich zastąpi?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT/PAP

11 cze 2015 8:50


Premier Ewa Kopacz poinformowała w środę (10 czerwca), że tego dnia na jej ręce rezygnację złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Ponadto Radosław Sikorski ma zrezygnować z pełnienia funkcji marszałka Sejmu.

- Rozmawiałam z osobami, które pojawiają się na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy czekać - powiedziała Kopacz na briefingu prasowym. Jak zaznaczyła, w okresie wyborczym Polacy czekają na programy i propozycję partii i PO ma dzisiaj "bardzo konkretną propozycję". - Nigdy, dopóki jestem premierem, nie pozwolę na grę taśmami w tej kampanii - podkreśliła szefowa rządu.

- Dzisiaj po tych rozmowach mogę powiedzieć z satysfakcją, że ci, którzy są ofiarami tych nielegalnych podsłuchów, osoby o których wspomniałam, dzisiaj wykazały się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk - powiedziała Kopacz. Poinformowała, że na jej ręce rezygnację z pełnionych funkcji złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat.

Wśród osób, które podały się do dymisji, są wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz.

Z kolei Jacek Rostowski nie będzie już szefem doradców premiera, a Jacek Cichocki koordynatorem służb specjalnych.

Ponadto, powiedziała Kopacz, do dymisji podali się wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował też Jacek Rostowski.

Ewa Kopacz poinformowała też, że rozmawiała z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim i ten zadeklarował, że zrezygnuje z pełnionej funkcji.

- Odbyłam rozmowę bardzo trudną, dlatego, że zdaję sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie proporcji podziału władzy w Polsce, władzy ustawodawczej i wykonawczej. Rozmawiałam z moim kolegą partyjnym Radosławem Sikorskim. Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji pełnionej, czyli marszałka Sejmu - poinformowała szefowa rządu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gregor 2015-06-11 17:48:35

Nieźle kiepski tekst