PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Roszady kadrowe w Volkswagenie

  • Autor: AT
  • 6 gru 2019 10:54

Klaus Bischoff, dotychczasowy główny stylista Volkswagena, od 1. kwietnia 2020 roku obejmie stanowisko szefa designu grupy. Do 1. lipca 2020 roku, kiedy jego funkcje przejmie Jozef Kabaň, będzie pełnił obydwie funkcje. Michael Mauer, który obecnie jednocześnie pełni funkcje Szefa Designu Grupy i głównego stylisty Porsche, od połowy przyszłego roku skoncentruje się na obowiązkach głównego stylisty Porsche.

Roszady kadrowe w Volkswagenie
Adobe Stock
REKLAMA

Jozef Kabaň, który ma tytuł magistra sztuki, rozpoczął karierę w Volkswagenie w 1993 r. jako stylista nadwozi. Szybko awansował na lidera zespołu i od 1998 roku jednocześnie pełni funkcję szefa designu nadwozi w Bugatti. W 2003 r. przeniósł się do Audi, w którym od 2006 roku również odpowiadał za design nadwozi. W latach 2008-2017 Kabaň był odpowiedzialny za design w marce Škoda. W 2017 roku został szefem Designu w BMW, a w 2019 roku był głównym stylistą Rolls-Royce'a.

Klaus Bischoff jest absolwentem szkoły projektowania i pracuje w Volkswagenie od 1989 roku. Karierę rozpoczynał w Wolfsburgu jako stylista wnętrz. W 1996 r. został mianowany szefem ds. rozwoju designu. Kolejnymi stanowiskami kierowniczymi wyższego szczebla Klausa Bischoffa były, między innymi, szef designu wnętrz samochodów osobowych, szef designu nadwozi i szef designu samochodów. W 2006 roku Bischoff objął funkcję szefa Centrum Designu w Wolfsburgu. Rok później został mianowany głównym stylistą marki Volkswagen.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Michael Mauer (lat 57) studiował design samochodowy i w 1986 roku rozpoczął karierę jako stylista w Mercedesie, w którym na różnych kierowniczych stanowiskach pracował do 2000 roku. W tym samym roku przeniósł się do Saaba, gdzie objął funkcję Szefa Designu. W 2003 roku awansował na stanowisko szefa advanced design w General Motors Europe. Rok później został głównym stylistą w Porsche AG. Od 2016 roku jest również szefem designu Grupy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Roszady kadrowe w Volkswagenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA