Rostowski będzie szefem doradców premiera i ministrem bez teki

B. wicepremier i b. minister finansów Jacek Rostowski zostanie szefem doradców premier Ewy Kopacz w randze ministra bez teki - dowiedziała się PAP ze źródeł w Kancelarii Premiera.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rostowski będzie szefem doradców premiera i ministrem bez teki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 paź 2014 12:26


Rzecznik rządu Iwona Sulik potwierdziła w piątek w rozmowie z PAP, że Rostowski zostanie szefem doradców premier Kopacz.

Według informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do rządu, Rostowski ma zostać ministrem bez teki, a nominacja dla niego jest spodziewana w najbliższych dniach. Minister bez teki nie kieruje działem administracji rządowej i nie jest obsługiwany przez ministerstwo, lecz wypełnia zadania określone przez prezesa Rady Ministrów.

Czytaj też: Rząd przydzielił środki na pensje dla pracowników programów UE i EFTA

Według informacji PAP ze źródeł w KPRM, na swoim stanowisku pozostanie szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki. "Pytanie, czy Bielecki i Rostowski będą ze sobą współpracowali, czy rywalizowali o względy i ucho premiera. To przecież dwie bardzo silne osobowości" - powiedział PAP polityk z władz PO.

Ireneusz Raś (PO) powiedział PAP, że trudno sobie wyobrazić, żeby Rostowski - osoba z wielkimi kompetencjami - nie został wykorzystany w procesie zarządzania krajem. "To dobrze, że premier skorzysta z porad polityka doświadczonego i stabilnego w poglądach, to nie jest zaskoczenie" - podkreślił.

Czytaj też: Rząd przyjął projekt zmian dot. waloryzacji emerytur i rent

Z kolei Jolanta Gruszka, była szefowa gabinetu Ewy Kopacz, z czasów gdy sprawowała ona funkcję marszałka Sejmu, została szefową gabinetu politycznego premiera. Potwierdziła to w rozmowie z PAP sama Gruszka.

Doradcą Kopacz do spraw europejskich będzie wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Sekretarz stanu w KPRM Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała PAP, że Trzaskowski będzie w KPRM odpowiedzialny za sprawy Unii Europejskiej, m.in. przygotowania do szczytów unijnych, w tym najbliższego październikowego szczytu, poświęconego polityce klimatycznej. Trzaskowski zastąpił na tej funkcji najbliższego współpracownika Donalda Tuska - Piotra Serafina.

Według informacji PAP na razie w Kancelarii Premiera zostanie Paweł Graś; następnie dołączy w Brukseli do Donalda Tuska, który 1 grudnia obejmie funkcje szefa Rady Europejskiej. "Decyzja już zapadła, Graś wyjeżdża do Brukseli, zaczął już nawet szukać tam mieszkania" - potwierdziło PAP źródło z KPRM. Politycy PO przekonują, że Graś na pewno zostanie w kraju do listopadowych wyborów samorządowych, szczególnie że - jako sekretarz generalny partii - odpowiada za wynik partii w tych wyborach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.