Rosja: Aleksiej Kudrin szefem rady Centrum Opracowań Strategicznych

Były minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin poinformował, że zgodził się stanąć na czele rady fundacji Centrum Opracowań Strategicznych (CSR), think tanku, który tworzył program przedwyborczy Władimira Putina przed jego pierwszą prezydenturą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rosja: Aleksiej Kudrin szefem rady Centrum Opracowań Strategicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 kwi 2016 18:28


"Przedstawiono mi propozycję i zgodziłem się. Teraz trwa procedura uzgadniania. W najbliższych dniach zbierze się rada CSR. Ustalono, że ja przychodzę jako przewodniczący rady, a prezesem fundacji będzie inna osoba, o której informacja zostanie podana w najbliższych dniach" - powiedział Kudrin dziennikarzom.

O tym, że wysoko ceniony były minister miałby przejść do CSR, media rosyjskie powiadomiły w zeszłym tygodniu. Zastrzegały, że nie mówi się o powrocie Kudrina na urząd państwowy. Od czasu, gdy w 2011 roku Kudrin odszedł z rządu po konflikcie z premierem Dmitrijem Miedwiediewem, pojawiały się kilkakrotnie pogłoski o jego możliwym powrocie do struktur władzy, nawet na stanowisko premiera. Obserwatorzy wiązali to z możliwością, że na Kremlu dojdą do głosu zwolennicy zmniejszenia kontroli państwa nad gospodarką. Kudrin jest nieformalnym przywódcą tego nurtu.

Putin powiedział na dorocznej telekonferencji z obywatelami 14 kwietnia, że Kudrin może wziąć udział w opracowaniu strategii rozwoju Rosji na lata po 2018 roku, a więc po kolejnych wyborach prezydenckich.

CSR działa jako organizacja pozarządowa. Powstało w 1999 roku i zgromadziło wówczas ekspertów, z Germanem Grefem na czele, którzy przygotowali program reform społeczno-gospodarczych do 2010 roku o nazwie "Strategia 2010". W późniejszych latach do pracy w rządzie przeszli tacy eksperci CSR, jak obecna szefowa Banku Centralnego Elwira Nabiullina, minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew czy wicepremier Arkadij Dworkowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.