Roman Kowalczyk został kuratorem oświaty w dolnośląskim

6
Roman Kowalczyk został kuratorem oświaty w dolnośląskim fot.sw.org.pl
Dotychczasowy dyrektor XVII LO we Wrocławiu oraz radny PiS w sejmiku dolnośląskim Roman Kowalczyk odebrał nominację na kuratora oświaty w woj. dolnośląskim.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Roman Kowalczyk został kuratorem oświaty w dolnośląskim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 mar 2016 20:03


Nominację nowemu kuratorowi oświaty wręczyła minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas inauguracji pierwszej z cyklu ogólnopolskich debat o edukacji, która w poniedziałek odbyła się we Wrocławiu.

Nowy kurator został wyłoniony w drodze konkursu, w którym uczestniczyło trzech kandydatów.

Roman Kowalczyk to absolwent historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma 52 lata. Po ukończeniu studiów od 1989 r. pracował jako nauczyciel historii. Od 1999 r. był dyrektorem XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

W 2014 r. został wybrany z listy PiS na radnego wojewódzkiego w sejmiku dolnośląskim. Po otrzymaniu nominacji na kuratora złożył mandat.

Był działaczem opozycji, w okresie PRL m.in. należał do władz uczelnianych podziemnego NZS. W latach 80. tych był prześladowany, aresztowany i skazany na więzienie.

Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2005), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2010), jest też laureatem Nagrody Ministra Edukacji Narodowej (2007).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.