Roberto Skolmowski odwołany ze stanowiska dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej

- Roberto Skolmowski nie dokończy pięcioletniego kontraktu na stanowisku dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Zarząd województwa wypowiedział mu umowę z powodu złej sytuacji finansowej placówki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Roberto Skolmowski odwołany ze stanowiska dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 sie 2014 13:08


Poinformował o tym na konferencji prasowej marszałek województwa Jarosław Dworzański. Po zleconym przez władze samorządowe województwa audycie finansowym okazało się bowiem, że placówka ma ponad 5 mln zł długu.

Na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej Skolmowski powołany został w połowie 2011 roku, a jego kontrakt miał obowiązywać do 31 sierpnia 2016 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem Wrocławskiego Teatru Lalek.

Jak informowały władze województwa po tej nominacji, najważniejszym wyzwaniem dla nowego dyrektora miała być organizacja opery i filharmonii w nowym obiekcie, który oficjalnie został oddany do użytku we wrześniu 2012 roku.

Inwestycja ta była dofinansowywana ze środków UE, ministerstwa kultury i budżetu województwa podlaskiego. Kosztowała ponad 220 mln zł i była jedną z największych w ostatnich latach inwestycji kulturalnych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Roman 2014-08-16 10:49:34

To było kompletne nieporozumienie mianowanie na siłę osoby bardzo konfliktowej bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu dużej instytucji kultury bo taką nie był teatr lalek. Złamano zasadę zwykłej przyzwoitości czyli konkursu a poddano się presji ministra kultury, powiązanego z panem( pożal się Boże) Roberto. Samo to świadczy o tym człowieku. Przy każdej reżyserii jaką realizował w niektórych tylko teatrach konfliktował artystów i ich lekceważył. Za długo był w Białymstoku i za to trzeba teraz płacić. Panowie Marszałkowie nie łapcie sie na "znane nazwiska" bo te robią tylko sobie publicyty..