PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Robert Pydzik i Rafał Suchan dołączyli do Marvipolu

W ramach podziału Grupy Marvipol na dwie niezależne giełdowej spółki – Marvipol Development oraz British Automotive Holding, Zarząd Marvipol zdecydował o reorganizacji i wzmocnieniu kadry menedżerskiej dwoma doświadczonymi finansistami – Robertem Pydzikiem i Rafałem Suchanem.

REKLAMA

Robert Pydzik, z rynkiem finansowym związany od 1991 r., a z rynkiem deweloperskim od 2003 r., został dyrektorem finansowym oraz członkiem zarządu spółek wchodzących w skład segmentu deweloperskiego Grupy. Rafał Suchan, który wcześniej m.in. zasiadał w zarządzie MetLife TFI, będzie odpowiadał za finanse segmentu motoryzacyjnego Grupy. Łukasz Sekuła, dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy, zdecydował się dalej rozwijać swoją karierę poza Grupą.

– W imieniu zarządu, pracowników oraz akcjonariuszy Marvipol pragnę podziękować panu Łukaszowi Sekule za pracę na rzecz Grupy, w tym niebagatelny wkład w proces podziału Grupy Marvipol oraz życzyć mu powodzenia w dalszej karierze. Równocześnie chcę powitać w zespole Grupy panów Roberta Pydzika i Rafała Suchana, którzy, w mojej ocenie, będą niezwykle wartościowym wzmocnieniem naszej kadry menedżerskiej – mówi Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że dla sprawnego przeprowadzenia podziału Grupy Marvipol na dwie niezależne spółki: deweloperską oraz motoryzacyjną, z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzany jest podział wspólnych do tej pory zespołów wsparcia, w tym działu finansowego. – Powołując już na tym etapie samodzielnych CFO obu segmentów, które od jesieni 2017 r. funkcjonować będą w oddzielnych spółkach publicznych, chcemy nie tylko usprawnić proces podziału i zabezpieczyć bieżące potrzeby obu biznesów, ale również zadbać o wysoki poziom komunikacji z Interesariuszami, relacji inwestorskich i sprawozdawczości finansowej – dodaje Mariusz Książek.

Robert Pydzik jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją ekonometria i statystyka. Pełnił funkcje kierownicze wysokiego szczebla m.in. w Banku PKO BP, Banku BGŻ S.A., firmie deweloperskiej Synergia 99 oraz grupie deweloperskiej TRUSS. W latach 2014-2017 związany był z Grupą Kapitałową WIKANA, początkowo jako dyrektor ds. kontrolingu, następnie członek zarządu i dyrektor finansowy, a od grudnia 2014 r. jako prezes zarządu WIKANA.

Rafał Suchan jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ze specjalizacją finanse i bankowość, uzyskał również stopień doktora w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ma bogate doświadczenie w pracy w działalności doradczej oraz w audycie, zdobyte w trakcie 6-letniej kariery w Ernst & Young. Od 2007 r. przez dekadę związany z dzisiejszą Grupą MetLife, zasiadając m.in. w zarządzie MetLife TFI oraz odpowiadając za finanse MetLife PTE.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Robert Pydzik i Rafał Suchan dołączyli do Marvipolu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA