Robert Pietryszyn został prezesem grupy Lotos

Robert Pietryszyn, były prezes spółki Wrocław 2012, a od 13 kwietnia p.o. prezesa grupy Lotos, stanął na czele spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Pietryszyn został prezesem grupy Lotos

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

13 maj 2016 13:47


Robert Pietryszyn do Lotosu trafił w grudniu 2015 r., gdy dołączył do rady nadzorczej spółki. Od stycznia tego roku pełnił funkcję jej przewodniczącego, a w połowie kwietnia przejął obowiązki prezesa zarządu po odwołaniu z tej funkcji Pawła Olechnowicza.

Nowy prezes Lotosu złożył również w piątek (13 maja) rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

Robert Pietryszyn, rocznik 1979, jest absolwentem wydziału prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów Master of Business Administration (MBA) oraz Menedżerskich Studiów Podyplomowych "Zarządzanie firmą" - na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Karierę zawodową rozpoczął jako pełnomocnik zarządu spółki Kronn, gdzie w latach 2002-2004 zajmował się zarządzaniem ryzykiem finansowym - zakupem wierzytelności, a także wykonywał czynności z zakresu reprezentacji (m.in. pozyskanie kilku dużych podmiotów).

W latach 2004-2006 pełnił funkcję konsultanta/menedżera projektów w spółce Profes Capital, gdzie zajmował się bankowością inwestycyjną: restrukturyzacja przedsiębiorstw, transakcje przejęć, finansowanie, zarządzanie kryzysowe.

Czytaj też: Krupiński, Beim, Szefernaker, Pietryszyn to złote dzieci PiS. 20- i 30-latków na kluczowych posadach jest więcej

W roku 2006 Robert Pietryszyn ekspertem w PKO BP, gdzie zajmował się optymalizacją pracy banku, restrukturyzacją kosztów. Jednocześnie, w tym samym roku pełnił funkcję członka zarządu ds. organizacji i strategii w spółce Dolfamex.

W latach 2006-2008 związany był z grupą kapitałową KGHM Polska Miedź, kiedy to od sierpnia 2006 r. do marca 2008 r. pełnił funkcję prezesa klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin (w tym okresie, w sezonie 2006/2007 klub zdobył jeden z dwóch w swojej historii tytułów piłkarskiego mistrza Polski).

W latach 2008-2011 prowadził działalność gospodarczą (usługi consultingowe), zajmował się doradztwem gospodarczym w zakresie restrukturyzacji obszarów biznesowych, doradztwem strategicznym, marketingiem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2016-05-13 16:11:35

Strach się bać.!