Robert Palleschi prezesem i dyrektorem generalnym TGI Fridays

Firma TGI Fridays mianowała w środę (13 stycznia) Roberta Palleschiego prezesem i dyrektorem generalnym. Palleschi obejmie stanowisko 8 lutego, zastępując Nicka Shepherda, który odszedł z firmy w październiku zeszłego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Palleschi prezesem i dyrektorem generalnym TGI Fridays

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 12:55


Palleschi spędził 12 lat w Hilton Worldwide, firmie hotelarskiej o ogólnoświatowym zasięgu, która zarządza 12 globalnymi markami i skupia ponad 4 500 hoteli stowarzyszonych z siecią Hilton. Palleschi obecnie obejmuje stanowisko globalnego dyrektora ds. obsługi marek, a do jego obowiązków należy nadzór nad wszystkimi franczyzami i obiektami działającymi pod sztandarową marką Hilton, jak również Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton and Curio oraz A Collection by Hilton. Palleschi zajmuje się ponad tysiącem hoteli i obiektów wypoczynkowych w 91 krajach na sześciu kontynentach.

Sukcesy zawodowe

Podczas pracy w dziale ds. obsługi marek Palleschi przyczynił się do znacznego zwiększenia przychodów, w tym do dwucyfrowego wzrostu zysków z wynajmu pokoi i sprzedaży posiłków i napoi.

W 2009 r. działania Palleschiego zaowocowały błyskawicznym wzrostem obrotów marki Hilton DoubleTree. Było to możliwe dzięki dynamicznej strategii globalnego wzrostu, w ramach której szczególną uwagę poświęcono wrażeniom klientów, jakości produktów i nowej tożsamości marki. Obecnie marka DoubleTree może się poszczycić 450 obiektami i planami budowy wielu kolejnych. Ponadto Palleschi nawiązał współpracę z globalną społecznością właścicieli i franczyzobiorców hoteli, tworząc markę Curio Collection - grupę unikatowych hoteli z różnych zakątków świata, z których każdy ma własną historię i niepowtarzalny charakter.

Plany nowego prezesa

"Firma Fridays już zaplanowała szereg działań na rok 2016. Począwszy od wprowadzenia innowacyjnych zmian w menu, a skończywszy na przearanżowaniu wyglądu restauracji, marka kontynuuje rozwój strategii w oparciu o rzetelne badania wśród konsumentów. Strategia ta umożliwi zdobycie większej liczby klientów i wzrost przychodów. Innowacje będą dla rozwoju marki siłą napędową w 2016 r. i kolejnych latach" - powiedział Palleschi.

Fridays nadal korzysta z usług Egon Zehnder, czołowej globalnej firmy zajmującej się rekrutacją kadry kierowniczej, w zakresie doradztwa dla zarządu Fridays w związku z bieżącą rekrutacją.

TGI Fridays

Firma TGI Fridays, założona w Nowym Jorku w 1965, będąca własnością spółek Sentinel Capital Partners i Tri-Artisan Capital Partners, posiada ponad 900 restauracji w 61 krajach. Fridays to oryginalna sieć restauracji typu casual dining oferujących również dania z grilla, tradycyjne dania kuchni amerykańskiej i kultowe napoje serwowane przez przyjazną obsługę. Głównym zamysłem towarzyszącym założeniu sieci Fridays było stworzenie miejsca, w którym ludzie mogliby spotykać się i wspólnie cieszyć swobodną piątkową atmosferą. Idei tej przyświeca hasło "In Here, It’s Always Friday" ("U nas piątek jest codziennie").

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.