Rezygnacja członków Rady Nadzorczej Próchnik SA

Zarząd spółki Próchnik SA poinformował o rezygnacji z pełnionych funkcji trzech członków Rady Nadzorczej, reprezentujących Black Lion Fund: Macieja Wandzla, Mariusza Omiecińskiego oraz Piotra Janczewskiego. Rezygnacja nastąpiła z dniem 28. października 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rezygnacja członków Rady Nadzorczej Próchnik SA

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/gpwinfosfera.pl/PropertyNews.pl

Property News

5 lis 2013 8:21


- Celem rezygnacji jest przeprowadzenie zmian w Radzie Nadzorczej Spółki, zapewniających jej funkcjonowanie w składzie odzwierciedlającym nową strukturę akcjonariatu Spółki, wynikającą z rejestracji w dniu 3. października 2013 r. podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, jak również z realizacji poprzedniego podwyższenia - informuje gpwinfosfera.pl.

Ponadto chodzi o stworzenie możliwości powołania Rady przez grupę wiodących akcjonariuszy uprawnionych do powołania Rady Nadzorczej zgodnie z aktualnym brzmieniem statutu spółki, uchwalonym przez Walne Zgromadzenie w dniu 20. marca 2013r.

Zamiarem Zarządu Spółki jest doprowadzenie do powołania RN w pełnym składzie do dnia 15. listopada 2013r. W tym celu Zarząd będzie prowadzić konsultacje z wiodącymi akcjonariuszami, zarówno uprawnionymi do indywidualnej desygnacji członków Rady Nadzorczej jak i z instytucjami, które nabyły akcji w ostatnim podwyższeniu kapitału.

W październiku br. Amplico OFE zwiększyło udział w kapitale Próchnika do 5,8 proc. Niedawno Próchnik sprzedał 28,2 mln nowych akcji, z których pozyskał netto 8,8 mln zł. Pozyskane środki mają posłużyć na lepsze zatowarowanie i otwarcia nowych placówek. Do 2016 r. spółka chce otworzyć 42 nowe sklepy.  Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.