Rainer Seele nowym szefem koncernu OMV

Rada nadzorcza austriackiego koncernu naftowego OMV powołała Rainera Seele na stanowisko prezesa rady dyrektorów i dyrektora zarządzającego koncernu. Nowy szef OMV obejmie stanowisko z początkiem lipca tego roku, zastępując Gerharda Roissa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rainer Seele nowym szefem koncernu OMV

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

31 mar 2015 14:19


Rainer Seele, dotychczas prezes spółki Wintershall, naftowego ramienia koncernu chemicznego BASF, podpisał kontrakt na trzy lata, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Obecny prezes i dyrektor zarządzający OMV Gerhard Roiss złoży rezygnację, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z dniem 30 czerwca 2015 r.

Jak skomentował przewodniczący rady nadzorczej OMV Rudolf Kemler, powołanie Rainera Seele na stanowisko prezesa OMV to krok milowy, który zapewni stabilizację struktury managementu firmy.

- Jeśli chodzi o kwalifikacje, Rainer Seele jest idealnym kandydatem, z umiejętnościami, które precyzyjnie odpowiadają naszym oczekiwaniom i wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowym zarządzaniu. Szczególnie w świetle obecnych trudnych warunków wewnętrznych i zewnętrznych, gdy naszym priorytetem jest zapewnienie spółce stabilnej przyszłości - stwierdził.

Rainer Seele jest Niemcem, ma 54 lata i troje dorosłych dzieci. Od 2009 roku pełni funkcję prezesa Wintershall, największego producenta ropy i gazu w Niemczech, spółki zależnej koncernu chemicznego BASF. Z samym koncernem BASF Seele był związany od początku swojej kariery zawodowej w 1987 roku, gdzie pracował m.in. jako szef badań i kontroli centralnego laboratorium, a także dyrektor zarządzający spółki zależnej Wingas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.