Rafał Wyszomirski wiceprezesem Nexteer Automotive

Rafał Wyszomirski, dotychczasowy dyrektor ds. globalnych operacji jednego z największych producentów układów kierowniczych na świecie – Nexteer Automotive, jako pierwszy Polak powołany został na stanowisko wiceprezesa koncernu. Nowa funkcja jest wynikiem zmian w strukturze organizacyjnej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rafał Wyszomirski wiceprezesem Nexteer Automotive

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 wrz 2013 11:43


W ramach swoich obowiązków, Rafał Wyszomirski kieruje strategią rozwoju fabryk oraz wyboru nowych lokalizacji produkcyjnych na świecie. Jako członek Rady Strategii Nexteer Automotive (głównego organu decydującego o rozwoju i polityce koncernu) odpowiedzialny jest także m.in. za przebieg procesu produkcji, wskaźniki operacyjne, lean manufacturing, obiekty inżynieryjne, a także wdrażanie najlepszych praktyk i nowych narzędzi w 20 zakładach Nexteer na całym świecie.

Rafał Wyszomirski pozostanie nadal dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu Nexteer Automotive Poland.

- Rafał wykazuje się doskonałymi zdolnościami zarządczymi i wielkim zaangażowaniem od samego początku pracy w Nexteer. Nowe stanowisko zdecydowanie lepiej oddaje zakres odpowiedzialności, jaka spoczywa na jego barkach w ostatnich miesiącach - mówi Laurent Bresson, prezes i dyrektor operacyjny Nexteer Automotive.

W ramach zmian w strukturze organizacyjnej Nexteer Automotive, na nowe stanowisko powołany został także Tao Liu (dotychczasowy dyrektor generalny chińskiej dywizji koncernu). Ponadto do firmy na stanowiska wiceprezesów dołączyli Mark Decker, który obejmie zarazem stanowisko szefa ds. personalnych Nexteer oraz Doug Owenby, obejmujący funkcję dyrektora generalnego oddziału Saginaw, będącego centralą koncernu.

- Nexteer kontynuuje swoją globalną ekspansję, co pociąga za sobą także potrzebę zmian w strukturze organizacyjnej koncernu. Nasi specjaliści powołani na nowe stanowiska bądź przyjęci właśnie do rodziny Nexteer w toku swych karier potwierdzili wyjątkowe predyspozycje, co gwarantuje, iż wniosą do firmy doświadczenie pozwalające nam dostarczać naszym klientom najlepsze w branży technologie i produkty - dodaje Laurent Bresson.

Rafał Wyszomirski (41 l.) rozpoczął pracę w Nexteer Automotive w 2003 roku, w australijskim oddziale koncernu. We wrześniu 2010 objął stanowisko dyrektora zakładu i prezesa zarządu Nexteer Automotive Poland, a od października 2011 roku pełnił w spółce funkcję dyrektora zarządzającego.

W lutym br. został mianowany dyrektorem ds. globalnych operacji koncernu. Rafał Wyszomirski jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Posiada również tytuł MBA zdobyty w australijskiej Melbourne Business School oraz tytuł 6 Sigma Lean Master Black Belt, które uzyskał w amerykańskiej Air Academy Associates.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.